Від початку повномасштабного вторгнення окупанти вбили щонайменше 73 медійників

image
6 Листопада 2023, 17:31
Поділитися:

6 листопада 2023 г. 17:25

Від початку повномасштабного вторгнення окупанти вбили щонайменше 73 медійників. За верифікованими даними НСЖУ та Міжнародної федерації журналістів, серед загиблих – 16 медійників, які виконували професійні обов’язки, 9 медійників стали цивільними жертвами, 48 представників ЗМІ, які мобілізувалися у лави Сил оборони України.

Про це KВ стало відомо з повідомлення Дніпропетровської облорганізації НСЖУ.

Підписуйтесь на “КиївВладу”

Крім того, зазначається, що на сьогодні відомо про 25 українських медійників і громадянських журналістів, затриманих російськими загарбниками. Частина з них уже засуджена окупаційними “судами” за сфальсифікованими звинуваченнями. Про те, де перебувають деякі з полонених, досі не відомо.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

“Ми висловлюємо солідарність із колегами-журналістами, які потрапили в полон до окупантів. Спілка журналістів робить усе можливе для їх звільнення”, – зазначивголова правління Дніпропетровської обласної організації НСЖУОлексій Ковальчук.

Також повідомляється, що 1 листопада у Києві відбулась акція “Воєнні злочини проти журналістів не мають залишатися безкарними”. Учасники акції підписали листівки солідарності – звернення до полонених колег, які НСЖУ передасть їхнім родинам.

Нагадаємо, у липні2023 року на війні росії проти України загинув київськийжурналіст Дмитро Рибаков. Він пішов захищати країну зі зброєю в руках, служив у 47 окремій механізованій бригаді. Також у липні в боях під Бахмутом загинувжурналіст Олександр Савоченко, який добровольцем пішов захищати Україну. До початку повномасштабної війни Олександр працював у Києві журналістом. Влітку 2022 року на війні загинув генеральний директор видавництва “Бліц-інфо” та шеф-редактор журналу “Бізнес”Володимир Чеповий. Того літа також загинув журналіст видання “InfoCar”Микола Рачок. 13 березня 2022 року окупантирозстріляли біля Мощунаукраїнського документаліста та фотожурналіста Макса Левіна та його друга, військового Олексія Чернишова.

Читайте: У Києві вшанували пам’ять Георгія Гонгадзе і всіх вбитих українськихжурналістів (фото)

Фото: облорганізація НСЖУ

КиївВлада

Джерело: КиевVласть – новости столицы и столичного региона