Верховна Рада повернула обов’язкове звітування політичних партій

image
23 Серпня 2023, 19:50
Поділитися:

23 серпня 2023 г. 19:45

Верховна Рада (ВР) підтримала законопроект, який відновлює обов’язкове фінансове звітування політичних партій. Після набрання чинності закону, політичні партії в період з 90 – 120 днів мають подати звіти про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру до Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК).

Про це KВ стало відомо з допису в телеграм-каналі народного депутата Ярослава Железняка (фракція “Голос”).

Підписуйтесь на “КиївВладу”

Як написав Железняк, Парламент повернув звітування партій. Відповідний законопроект №9419-1 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо мінімізації потенційного олігархічного впливу на політичні партії, удосконалення механізмів державного фінансування та державного контролю за діяльністю політичних партій” підтримали 309 народних депутата.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Зазначимо, що законопроект передбачає, що післянабрання чинності закону,протягом 120 днів політична партія, яка не має права на державне фінансування має подати звіт до НАЗК про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру політичних партій.

Якщо політична партія має право на державне фінансування, то звіти до НАЗК повинні подаватися протягом 90 днів.

Політичні партії подають звіти до НАЗК за квартал або за рік. Також звіти НАЗК буде перевіряти у строк, що не перевищує 90 днів з дня надходження.

Крім того, законопроект передбачає зменшення порогу для отримання права на державне фінансування з 5% голосів до 3%. Також партіям можуть надати можливість отримувати пасивний дохід від депозитів, в тому числі за рахунок держфінансування.

Нагадаємо, 30 березня 2020 року ВР підтримала законопроект №3275 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних і економічних гарантій у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-2019)”, який передбачав відстрочку для політичних партій у поданні щоквартальних звітів про майно, доходи, витрати та зобов’язання фінансового характеру.

Читайте: После разговора с Зеленским нардепы со второй попытки назначили новых министров финансов и здравоохранения

Фото: Погляд

КиївВлада

Джерело: КиевVласть – новости столицы и столичного региона