Вадим Токар: “Ми створюємо добровольче формування як елемент територіальної оборони”

image
28 Січня 2022, 15:23
Поділитися:

Макарівська громада стала першою в Бучанському районі, де створюють військове добровольче формування територіальної громади.

Про таку ініціативу повідомляє інформаційне агентство “MKV” з посиланням на повідомлення Макарівського селищного голови Вадима Токаря на фейсбук.

В своєму дописі Макарівський селищний голова запевнив громаду, що селищна рада настільки інтегрована у процес обговорення та прийняття рішень щодо безпекових заходів, наскільки це можливо. Це відповідь на численні питання, які лунають в контексті можливого загострення ситуації на українських кордонах.

Зокрема, 28 січня 2022 року відбулось чергове засідання виконавчого комітету Макарівської селищної ради на якому згідно пропозиції Макарівського селищного голови було прийнято рішення про ініціювання створення добровольчого формування на території Макарівської громади та схвалено програму забезпечення заходів з підготовки територіальної оборони Макарівської громади.

Добровольче формування територільної громади у Макарівській громаді стане першим формуванням такого типу у Бучанському районі Київської області.

“У співробітництві з іншими державними органами селищна рада роглядає різні варіанти розвитку подій і готова буде до будь-яких раціональних рішень.”, – підкреслив Вадим Токар.

Що таке добровольче формування територіальної громади?

19 січня 2022 року Кабінет Міністрів оприлюднив Положення про добровольчі формування територіальних громад.

Добровольчі формування територіальних громад мають право:

  1. Своєчасно реагувати та вживати необхідних заходів для оборони території та захисту населення на визначеній місцевості до моменту розгортання в межах такої території угруповання військ (сил) або угруповання об’єднаних сил, призначених для ведення воєнних (бойових) дій з відсічі збройної агресії проти України.
  2. Брати участь у посиленні охорони та захисті державного кордону у порядку, визначеному Законом України «Про участь громадян в охороні громадського порядку і державного кордону»;
  3. Брати участь у захисті населення, територій, навколишнього природного середовища та майна від надзвичайних ситуацій, ліквідації наслідків ведення воєнних (бойових) дій.
  4. Брати участь у підготовці громадян України до національного спротиву.
  5. Брати участь у забезпеченні умов для безпечного функціонування органів державної влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування та органів військового управління.
  6. Брати участь в охороні та обороні важливих об’єктів і комунікацій, інших критично важливих об’єктів інфраструктури, визначених Кабінетом Міністрів України, та об’єктів підвищеної небезпеки, порушення функціонування та виведення з ладу яких становлять загрозу для життєдіяльності населення.
  7. Брати участь у забезпеченні умов для стратегічного (оперативного) розгортання військ (сил) або їх перегрупування.
  8. Брати участь у здійсненні заходів щодо тимчасової заборони або обмеження руху транспортних засобів і пішоходів поблизу та в межах зон/районів надзвичайних ситуацій та/або ведення воєнних (бойових) дій разом з Національною поліцією.
  9. Брати участь у забезпеченні заходів громадської безпеки і порядку в населених пунктах разом з Національною поліцією.
  10. Брати участь у запровадженні та здійсненні заходів правового режиму воєнного стану в разі його введення на всій території України або в окремих її місцевостях.
  11. Брати участь у боротьбі з диверсійно-розвідувальними силами, іншими збройними формуваннями агресора (противника) та не передбаченими законами України воєнізованими або збройними формуваннями.
  12. Брати участь в інформаційних заходах, спрямованих на підвищення рівня обороноздатності держави та на протидію інформаційним операціям агресора (противника).
  13. Співпрацювати з органами місцевого самоврядування та військовими частинами Сил територіальної оборони Збройних Сил, збирати та аналізувати інформацію про загрози безпеці територіальної громади та сценарії їх стримування.
  14. У співпраці з органами місцевого самоврядування обліковувати, облаштовувати та охороняти місця укриття населення.
  15. Здійснювати добування, збір та узагальнення інформації, яка впливає на виконання завдань територіальної оборони в межах території територіальної громади.
  16. Сприяти у здійсненні заходів з протидії інформаційним операціям агресора (противника) в межах території територіальної громади.
  17. Організовувати навчання членів добровольчих формувань з метою ефективного виконання своїх завдань.

Члени добровольчих формувань під час виконання завдань територіальної оборони можуть застосовувати особисту мисливську зброю та набої до неї відповідно до Порядку застосування членами добровольчих формувань територіальних громад особистої мисливської зброї та набоїв до неї під час виконання завдань територіальної оборони, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29 грудня 2021 р. № 1448.

Раніше ІА “MKV” повідомляло, що військовим ЗСУ у фейсбук надсилають пропозиції “зливати” інформацію за гроші.

Підписуйтеся на Telegram-канал MKV — джерело актуальних новин Макарівської громади й Київщини!



Джерело