В “Слузі народу” запропонували законодавчо заборонити гучну піротехніку
8 Червня 2022, 15:54
Поділитися:

8 червня 2022 г. 15:50

У Верховній Раді (ВР) зареєстровано законопроект про обмеження продажу та використання феєрверків різних типів. Зважаючи на воєнний стан, гучну піротехніку пропонують заборонити повністю, а деякі класи піротехнічних виробів буде дозволено використовувати з обмеженнями.

Про цеKВ стало відомо з законопроекту №7438 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо використання та обігу піротехнічних виробів”, зареєстрованому в Раді депутатами “Слуги народу” та інших груп та фракцій парламенту.

Підписуйтесь на “КиївВладу”

“Цю законодавчу ініціативу ми готували ще до повномасштабного вторгнення для безпеки ветеранів та переселенців, які мають посттравматичний стресовий розлад, а також піклуючись про тварин, які потерпають від гучних салютів. Але після 24 лютого така необхідність тільки посилилася. Виявилося, що попри війну ледь не щотижня з’являються новини про салюти в Одесі, Дніпрі та навіть Бучі”, – прокоментувала внесення законопроекту заступниця голови фракції “Слуга народу” Євгенія Кравчук.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Щоб “забезпечити здоров’я та безпеку оточуючих”, проект закону забороняє використання феєрверків, зокрема салютів і петард, та проведення будь-яких заходів із використанням піротехніки та вибухових речовин.

Серед винятків – сценічна піротехніка Т1 та Т2, феєрверки класу F1, які мають низький рівень небезпеки та незначний рівень шуму, а також використання піротехнічних виробів Збройними силами, Національною поліцією та аварійно-рятувальними службами.

Також законопроект забороняє продаж та/або передачу усіх феєрверків, окрім класу F1, які мають дуже низький рівень небезпеки і незначний рівень шуму.

Водночас дітям до 16 років буде заборонено продаж та/або передача навіть феєрверків класу F1.

Раніше петицію про заборону феєрверків підтримав президент Володимир Зеленський і доручив Кабінету міністрів розглянути це питання.

Додамо, що у Києві рішенням міської ради хочуть заборонити реалізацію та проведення заходів з використанням піротехнічних засобів. У міськраді кажуть, що після прийняття рішення Головному управлінню Національної поліції України у м. Києві буде надіслано звернення з проханням посилити заходи щодо недопущення продажу та використання піротехнічних виробів на території міста Києва.

Як інформувала KВ, столична влада вже забороняла продаж і використання піротехніки – спочатку на період антитерористичної операції, потів – на час операції об’єднаних сил.

Читайте: В Киеве продлен запрет на использование пиротехники

Фото: УП

КиївВлада

Джерело: КиевVласть – новости столицы и столичного региона