В Раді починається підготовка до позачергової сесії, на якій будуть розглянути законопроєкти про позбавлення мандатів депутатів від “ОПЗЖ” й інших заборонених партій

image
21 Листопада 2022, 11:44
Поділитися:

21 листопада 2022 г. 11:20

В Верховній Раді (ВР) починається процедура збіру підписів народних депутатів для проведення позачергової сесії, на якій будуть розглянуті законопроєкти про дострокове припинення парламентарів від “Опозиційної платформи – За життя” (“ОПЗЖ”), а також законопроєкти про позбавлення мандатів депутатів місцевих рад, обраних від заборонених партій.

Про це KВ стало відомо зі звернення народного депутата Олега Дунди (фракція “Слуга народу”, 91 округ, Фастів) до спікера ВР Руслана Стефанчука.

Підписуйтесь на “КиївВладу”

Нардеп-мажоритарник просить спікера ВР дати відповідні доручення щодо виготовлення підписних листів для збору підписів народних депутатів України у кількості 160 осіб з питання скликання позачергового пленарного засідання ВР.

Порядок денний позачергової сесії ВР передбачає розглядання наступних законопроєктів:

проєкт постанови ВР №7694 “Про дострокове припинення депутатських повноважень деяких народних депутатів України” нардепа Олексія Гончаренка (фракція “Європейська солідарність”), яким мандатів позбавляються всі 42 парламентаря, обраних від “ОПЗЖ”.

урядовий законопроєкт №7476про автоматичне позбавлення мандатів всіх депутатів місцевих рад, обраних від заборонених партій;

альтернативні законопроєкти №7476-1 Григорія Мамки (“ОПЗЖ”), №7476-2 Олександра Літвінова (фракція “Слуга народу”), №7476-3 нардепів, обраних від “ОПЗЖ”, Тетяни Плачкової, Дмитра Ісаєнка, Олександра Лукашева, Володимира Мороза та позафракційного “батьківщинівця” Євгена Яковенка.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

За спостереженнями KВ, керівництво ВР та очільники партії і фракції “Слуга народу” чинять спротив позбавленню мандатів депутатів всіх рівнів, яких було обрано від заборонених “ОПЗЖ”, “Партії Шарія” і т. ін.

Головна публічна теза такого спротиву- мовляв, це неконституційно. Але, на думку KВ, цей аргумент є нікчемним, бо Рада може і мусить приймати політичні рішення, як це було, наприклад, в 2014 році, коли парламентарі позбавили втікача Віктора Януковича статусу Президента України.

За інформацією KВ, небажання керівників так званої “монобільшості” позбавляти статусу депутатів обранців від “ОПЗЖ” та інших заборонених партій коріниться у страхах, що наступними кандидатами на позбавлення мандату можуть стати представники “Слуги народу”. Додатковим непублічним мотивом “слуг народу” є співпраця їхніх керівників з “ОПЗЖ”.

Читайте: Будівельний союз “Слуги народу” та “ОПЗЖ”

В профільному комітеті ВР (з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування) розглядання урядового законопроєкту №7476 неодноразово переносилось – через відсутність кворуму. Третього листопада, коли комітет зібрався саме для розгляду урядового та альтернативних законопроєктів, кворум зник просто по ходу засідання.

Але 16 листопада комітет врешті решт 15 голосами підтримав прийняття урядового законопроєкту в першому читанні за основу.

Нагадаємо, 15 вересня суд остаточно заборонив “ОПЗЖ”. Шостого вересня суд остаточно заборонив “Партію Шарія”. Всього в Україні заборонені 12 проросійських партій.

Читайте: Чому в ВР та місцевих радах досі сидять депутати від “ОПЗЖ”? Треба запитати у очільника “Слуги народу”

Фото: “Чесно”

КиївВлада

Джерело: КиевVласть – новости столицы и столичного региона