В Нацасамблеї Франції закликають розслідувати удари РФ по інфраструктурі в Гаазі як військові злочини

image
10 Листопада 2022, 18:00
Поділитися:

10 листопада 2022 г. 17:58

Удари російської армії по об’єктах критичної інфраструктури в Україні є військовими злочинами та, можливо, формою геноциду українського народу з боку РФ. Усі докази таких злочинів мають бути задокументовані та передані до Гааги – до Міжнародного кримінального суду або до Міжнародного суду ООН.

Про це, як стало відомо KВ, в коментарі Guildhall заявив депутат Національної Асамблеї Франції від партії “Вперед, республіка!”, член комітету з оборони Жан-Шарль Ларссоньє (на фото ліворуч).

Підписуйтесь на “КиївВладу”

“Удари російської армії по об’єктах критичної та енергетичної інфраструктури України – предмет для розгляду міжнародного правосуддя. Вже зараз всі докази вказують на те, що це військові злочини. Все це має бути задокументовано і передано до Гааги Міжнародному кримінальному суду або Міжнародному суду ООН для початку розгляду”, – заявив політик.

“Моя думка з того, що я знаю, хоч і не знаю всього, – це військові злочини, однозначно. Можливо, це також форма геноциду. Міжнародне правосуддя має дати кваліфікацію та оцінку. Найважливіше зараз – зібрати докази. Довести геноцид складніше, оскільки потрібна доказова база для масштабу злочину. Але в чому я ще переконаний, коли конфлікт буде завершено і настане момент залагодження, ми категорично не можемо залишити за дужками, не можемо відкинути питання відповідальності. Тому докази мають бути зібрані зараз, негайно і має розпочатися процес правосуддя”, – підсумував депутат французької Національної Асамблеї.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Раніше Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба на брифінгу для іноземних ЗМІ виступив із закликом до світової спільноти розглядати атаки на енергетичну інфраструктуру нашої країни як частину російського геноциду українського народу.

Із заявою про те, що удари Росії по об’єктах критичної інфраструктури є військовими злочинами і мають стати предметом розгляду у Міжнародному кримінальному трибуналі, виступили також у верхній палаті французького парламенту – Сенаті.

Так, французький сенатор, член комітету Сенату Франції з оборони та міжнародних відносин Гійом Гонтар заявив, що удари російської армії по об’єктах української критичної інфраструктури є військовими злочинами. За його словами, міжнародному співтовариству варто направити своїх представників для збирання доказів таких військових злочинів та передачі їх до Міжнародного кримінального суду.

Фото: з відкритих джерел

КиївВлада

Джерело: КиевVласть – новости столицы и столичного региона