В Миронівському музеї оцифровують старовинний одяг регіону
Під час виїзних етнографічних експедицій у межах проєкту “СПАДОК. Одяг Миронівщини” учасники поспілкувалися з близько 60 старожилами Миронівської громади.
Про це йдеться в матеріалі видання УНН.
Експедиції стартували місяць тому. Крім фахівців музею та знімальної групи, до їхнього складу входили експерти, зокрема Володимир Щибря – кандидат історичних наук, директор Центру фольклору та етнографії Інституту філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка та Наталія Телегей – наукова співробітниця відділу етнології Державного наукового центру захисту культурної спадщини від техногенних катастроф та інші.
Директорка Миронівського краєзнавчого музею Інна Савсюк повідомила, що завдяки оцифруванню унікальних експонатів, що зберігаються як у музеї, так і в приватних колекціях, буде створена цифрова база даних, доступна на міжнародному порталі museum-digital:ukraine. Крім того, музей планує розробити власний сайт та віртуальну мапу, щоб представити зібрану колекцію широкому загалу.
Разом із українськими майстрами сучасності ми плануємо відтворити традиційний костюм Миронівщини, який зможемо використовувати для історичних реконструкцій, виставок, фестивалів та інших культурно-просвітницьких продуктів музею. Усе це заради збереження національної спадщини та підсилення національної ідентичності українців, – пояснює Інна Савсюк.
Notice: Undefined variable: readAlsoLabel in /home/socport/obukhiv.info/www/site/templates/blocks/BlockTypeRelated/rss.php on line 3
-
В Обухівському музеї відкрили залу пам'яті Героїв війни
-
Ржищівський музей запрошує на презентацію книги талановитої землячки
-
Обухівщина береже пам'ять: телефон загиблого воїна передали в кагарлицький музей
-
Обухівська лялькарка відтворила ляльку з сумною історією
-
У Ржищівському музеї відкрилась виставка «Козацька Україна»