В Києві можна придбати лінійку “товарів, яких не існує”: що це і навіщо потрібно

image
21 Жовтня 2023, 10:42
Поділитися:

В Україні випустили лінійку «Товарів, яких не існує», щоб розповісти про сексуальне насильство, зумовлене війною.

До незвичного асортименту увійшли «Крем для рук з ефектом підтримки», «Туш для вій для погляду на себе з любовʼю», «Піна для гоління з відчуттям контролю над власним життям» та «Пластир, який допомагає загоювати рани травматичного досвіду». Всередині їхніх коробочок немає продуктів, натомість є інформація для всіх, хто постраждав від злочинів російських військових, про можливість отримати безплатну соціально-психологічну допомогу.

Офіс Генерального прокурора України з початку повномасштабної війни зафіксував 241 факт сексуального насильства, зумовленого війною. Проте, за даними ООН, незареєстрованих випадків у 10 — 20 разів більше. Проєкт «Товари, яких не існує» є частиною інформаційної кампанії UNFPA (Фонду ООН у галузі народонаселення в Україні), спрямованої на підвищення обізнаності українців щодо проблеми та Центрів допомоги врятованим.

«Після початку повномасштабної війни в Україні нам стало відомо про приголомшливу кількість випадків сексуального насильства, зумовленого війною. У співпраці з урядом України UNFPA створив Центри допомоги врятованим, що працюють в одинадцятьох містах України та надають безоплатну комплексну соціально-психологічну підтримку всім, хто постраждав від війни. На жаль, багато постраждалих вирішують не звертатися по допомогу, а деякі не знають, де її знайти. “Товари, яких не існує” — це один із проєктів нашої інформаційної кампанії, створений, щоб у креативний спосіб привернути увагу людей та підкреслити важливість  фахової підтримки», — говорить Массімо Діана, представник Фонду ООН у галузі народонаселення в Україні (UNFPA).

«Товари, яких не існує» зʼявилися на полицях 37 магазинів всеукраїнської мережі мультимаркетів «Аврора» в 11 містах України, зокрема й в столиці.

Взяти «Товари, яких не існує» зі спеціального стенда в магазині може безплатно кожен охочий.

Всередині кожної коробочки є інформація від психологів, контакти центрів та історія Тетяни, яка зазнала сексуального насильства під час окупації її міста. Після відходу російських військ жінка змогла виїхати та отримала допомогу в ЦДВ.

Товари, яких не існує

«Мій чоловік тоді поїхав захищати нашу Батьківщину. Я залишилася сама… Мені було лише 25… І одного дня вони це зробили! Дім став для мене найнебезпечнішим місцем у світі, тому я поїхала. Хотіла опинитися будь-де, тільки б якнайдалі звідти. Я не памʼятала минулого і не бачила майбутнього. Усе, чого я хотіла, — перестати боятися, тому пішла у ЦДВ до психолога. У центрі мене зустріли з розумінням, надали всю необхідну інформацію. Психологиня допомогла мені впоратися з тривогою, яка постійно переслідувала. Після багатьох сесій я повернула собі відчуття контролю над власним життям та зрозуміла, що я ніяким чином не несу відповідальності за насильство. Зараз я працюю, допомагаю людям, які теж у скрутних обставинах через війну, та чекаю коханого з перемогою. Кожному і кожній, хто пройшов через те саме, що і я, хочу сказати: ви не самі у цьому. Звертайтесь по допомогу, вона дійсно важлива», — каже Тетяна, врятована.

Центр допомоги врятованим у Києві знаходиться за адресою вул. Райдужна, 6-а. Центр працює з понеділка до п”ятниці з 9 до 17:00. Телефон: +38 (066) 170 48 90.

Джерело: Новини Києва – головні і актуальні Київські
новини сьогодні на 44.ua