В Ірпені встановили автономну інноваційну електростанцію (відео)

image
1 Лютого 2023, 18:30
Поділитися:

Дивитись відео на сайті

Школи, дитсадки, медустанови. Відтепер ці та інші об’єкти критичної інфраструктури Ірпеня матимуть стабільне світло і тепло незалежно від загальних відключень електроенергії. В місті встановили інноваційну газопоршневу електростанцію, яка дозволить безперебійно працювати найбільшій котельні та заживити критичну інфраструктуру.

Олександр Маркушин, Ірпінський міський голова:

«Це пілотний проект по усій Україні. Ми зможемо заживити нашу центральну котельню. Вона обслуговує 70% міста, ми заживимо три ліцеї, один дитячий садочок. Ми заживимо дитячу поліклініку і дорослу і декілька адмінбудівель»

Євген Химорода, директор з продажу компанії KTS ENGINEERING:

«Це електростанція постійного живлення. Вона працює на природньому газі, на неї непотрібно витрачати дороге дизельне паливо. Вона може працювати 24/7 і виробляти електричну енергію значно дешевшу в порівнянні навіть з покупкою із загальної мережі».

Встановлення в Ірпені автономної мініелектростанції  відбулося за координації голови енергетичного комітету парламенту Андрія Геруса австрійською компанією INNIO, авторизованим дистриб’ютором  газопоршневих електростанцій Jenbacher, та компанією  «КТС Інжиніринг» спільно з Ірпінською міською радою.

Андрій Герус, голова комітету ВРУ з питань енергетики та ЖКП:

«Ця електростанція в Ірпені- це перший такий приклад, щоб показати усім іншим, що це можливо і це потрібно робити. У нашому випадку ми мали сприяння облгазу і облгаз допоміг з технічними умовами і все так швидко приєднали. Електростанція ця приїхала з Тіроля. Компанія-виробник надала її безкоштовно і відповідно кошти міського бюджету були зекономлені».

Микола Колісник, заступник міністра енергетики:

«Газова генерація є важливою складовою децентралізованої енергетичної системи. Яка є безпечна, яка є кліматично нейтральна, яка можлива і в населених пунктах з кліматичних питань та безпеки життя населення».

Підписуйтеся на Telegram-канал ITV — джерело актуальних новин Приірпіння й Київщини!Джерело: ITV