В Ірпені встановлять меморіальну дошку поету та дисиденту Василю Стусу

В Ірпені встановлять меморіальну дошку поету та дисиденту Василю Стусу
12 Червня 2024, 13:06
Поділитися:

Цього року на одному з будинків в Ірпені по вулиці Василя Стуса буде встановлено меморіальну дошку, присвячену Василю Стусу. Меморіальну дошку розробив Данило Жиліховський, студент другого курсу Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури, поєднавши експресивний горельєф з текстом у форматі графіті. Реалізацію творчої ідеї студента підтримало Товариство “ВІДВАЖНИХ” та ливарня «Саямат».

«Для радянської влади графіті було формою вандалізму, але для митців – протестом. Таким чином, я хочу підкреслити повстанські настрої та вчинки Василя, а також його експериментальну манеру письма», – розповідає Данило Жиліховський. Саму композицію студент розмістив на бруталістському фоні, такому як стандартна радянська плитка чи бетонна стіна, щоб підкреслити бекґраунд письменника, який жив та працював в умовах цензури, оточений комуністичними реаліями.

«Я взяв для прикладу перші відомі рядки, які спали на думку і цікаво вписалися в композицію. Вважаю доцільним взяти характерний зразок творчості поета замість стандартного “проживав тут з … по … рік”, щоб підштовхнути людей до ознайомлення з доробком автора», – додає Данило. Меморіальну дошку, розроблену студентом, планують розмістити по вулиці Василя Стуса в Ірпені.

“Ми пишаємося тим, що маємо можливість підтримувати молоді таланти і сприяти розвитку українського мистецтва. Важливо, щоб молоді митці мали простір для вільного самовираження та змогу реалізовувати свої творчі ідеї. Вірю, що ця ініціатива стане вагомим кроком на шляху до визнання їхнього таланту і зробить значний внесок у культурне життя нашого міста та країни в цілому”, – зазначив засновник Товариства «ВІДВАЖНИХ» Володимир Карплюк.

Джерело: https://www.brave.in.ua/news/v-irpeni-vstanovlyat-memorialnu-doshku-poetu-ta-dysydentu-vasylyu-stusu/

Джерело: Містоінформ