В Ірпені відзначили річницю програми «єВідновлення» (відео) — ITV

image
14 Травня 2024, 12:14
Поділитися:

Дивитись відео на сайті

Рік роботи, понад 11 мільярдів грн компенсацій і як результат: 57 тисяч українських родин змогли повернутися у власні домівки. Усе це завдяки програмі «єВідновлення».

Олександр Кубраков, ексміністр інфраструктури України:

«На сьогодні наші головні цифри — це вже майже 60 тисяч українських родин, яких під час війни підтримала держава. Ірпінь — це якраз таки місто, де це дуже показово і де відновлення відбувається просто зараз».

Річницю такої важливої для українців програми відзначили саме в Ірпені.  У місті, яке було зруйноване на понад 70%, а зараз лідирує у виконанні програми «єВідновлення». 

Бріджит Брінк, посол Сполучених Штатів Америки в Україні:

«Ірпінь був одним із найбільш пошкоджених міст на початку російського наступу. Але люди, які сьогодні проїжджають Ірпенем, стають свідками відродження міста. Де були простріляні вікна, встановлені нові. Там, де впали бомби, з’явилися дахи. А саме місто наповнене життям, тому що люди повернулися до своїх домівок. Усе це стало можливим, зокрема і завдяки програмі «єВідновлення».

В Ірпені зібралися представники різних регіонів України. З нагоди річниці програми «єВідновлення» нагородили тих, хто працював над її реалізацією.

Дмитро Чейчук, заступник Бучанського міського голови, голова комісії єВідновлення у Бучанській громаді:

«У Бучі опрацьовано 95% заяв. Ми працюємо досить плідно й оперативно. Зараз трошки темпи зменшилися, тому що багато заяв ми опрацювали. Взагалі дуже ефективний проєкт. Він інноваційний».

Дмитро Негреша, перший заступник Бородянського селищного голови, голова комісії єВідновлення у Бородянській громаді:

«Більше 1400 об’єктів переглянуто і надано компенсації або сертифікати. Це точно не моя нагорода. Це 100% робота тільки команди. Я, наприклад, закреслив би своє прізвище й ім’я та написав би: «комісія з відновлення пошкодженого майна і видачі сертифікатів».

Нагороди отримали представники Харкова, Миколаєва, Дніпра, Бучі, Гостомелі, Бородянки й інших населених пунктів. Але не Ірпеня. Чому так, ми запитали у мера міста Олександра Маркушина.

Олександр Маркушин, Ірпінський міський голова:

«З Ірпеня нагородили. Просто Сергій Канюра не міг сьогодні бути на цьому заході. Нагороду йому передамо».

Саме Сергій Канюра на сьогодні очолює комісію, яка опрацьовує заявки по єВідновленню в Ірпінській громаді. За рік роботи програми у громаді опрацювали шість з половиною тисяч заявок, погодили компенсацій на майже два мільярди грн.

Тамара Буренко, депутатка Ірпінської міської ради:

«Я точно знаю, що є дуже багато комісій, які працюють гарно. Але такої кількісті заяв, як наша ірпінська комісія, більше ніхто не розглянув».

Геворг Саркісян, голова представництва Світового банку в Україні:

«За останні 18 місяців, приїжджаючи в Ірпінь, я бачу неймовірні зусилля, які докладають для відновлення міста. Це — приклад, як сила та відновлення усієї України виглядатиме у майбутньому».

У розробників програми «єВідновлення» є амбітна мета на 2024 рік: надати компенсації трьомстам тисячам українських родин.

Олена Шуляк, народна депутатка, голова комісії з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування:

«Дякую усім причетним до програми «єВідновлення». Я впевнена, що вона буде продовжуватись і обов’язково тисячі й тисячі українських сімей уже в цьому році отримають від держави компенсації».Джерело: ITV