В Ірпені пройшов бізнес-форум (відео) – Містоінформ
Яку роль відіграє бізнес у житті громад? Як місцева влада може допомогти підприємцям у ці непрості часи? Що робити аби власна справа була прибутковою? І чому бізнес має бути соціально відповідальним? Про це говорили на першому бізнес-форумі в Ірпені.
Головний лейтмотив форуму: громада – для бізнесу, бізнес – для громади. І щоб це партнерство було успішним не обійтися без якісного планування. На цьому наголосила народна депутатка, голова Комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Олена Шуляк.
Олена Шуляк, народна депутатка, голова комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування:
«Кожен представник бізнесу хоче знати, який вектор обрала громада для розвитку, що буде відбуватися в різних сферах життя громади. І бізнесу, який звик планувати, йому також важливо розуміти, де в нього будуть можливості для розвитку, інвестицій тощо. Ми ще у 2022 році ухвалили законодавство і на сьогодні майже 200 громад в Україні розроблять такий документ, який називається «Програма комплексного відновлення». Ми очікуємо і від Ірпінської громади в тому числі, щоб такий документ був ухвалений»
Окрему увагу на форумі приділили ветеранському бізнесу та працевлаштуванню ветеранів. Тут варто нагадати, що наприкінці жовтня Верховна Рада у першому читанні ухвалила законопроєкт про ветеранське підприємництво.
Руслан Приходько, заступник Міністра у справах ветеранів:
«Історія працевлаштування ветерана для мене це тригер тригерний і на сьогодні ми маємо змінити цей радянський рудимент до опції конкурентоспроможності ветерана. Ми готові фінансувати будь-які освітні програми, тому створюється відповідна інфраструктура, створена ціла низка можливостей для започаткування та ведення власної справи ветеранами».
Учасники форуму обговорили також питання релокацій великого бізнесу та вплив внутрішньої міграції на розвиток громад. Спікери наголосили, місцева влада має бути найбільш зацікавленою в тому, щоб приваблювати як великі підприємства, так і вимушених переселенців, значна частина з яких можуть відкрити власні справи на нових місцях.
Володимир Карплюк, СЕО Товариства «Відважних» та ІГ «Molodist»:
«В Україні сьогодні є два типи міст: є міста, з яких їдуть люди і є міста, в які їдуть люди. І от міста, в які їдуть люди, це міста, які розвиваються. І питання переселенців, які сьогодні вимушено кинули свою домівку… чи здатне сьогодні якесь українське місто бути для них більш привабливим, ніж Польща, Угорщина, ніж Італія, Іспанія? Ось в цьому питання. Ми маємо створити всередині країни такі можливості, щоб наші переселенці, вони не емігрували, а мігрували всередині країни».
Ярослава Бояркіна, керівниця проектів Торгового дому та інвестбюро Холдингу Євразія в Україні, співголова Ради підприємниць при КОВА:
«Насправді все залежить від ініціатив на місцях, якщо там є ініціативні люди, то для цього створені безліч ресурсів, якими можна користуватися. Питання тільки в тому чи користуються цими ресурсами і чи є необхідність створювати ідентифікацію прозорості і відкритих відносин, коли ми готові залучати інвесторів, але на їхніх умовах, готові працювати з донорами, але на їхніх умовах».
Окрему панель форуму присвятили місцевому бізнесу та його участі у відбудові та розвитку міста. Серед спікерів – одні з найбільших платників податків в Ірпінській громаді. Артем Труфанов – СЕО компанії «GEKKON», що є постачальником великої дорожньо-будівельної спецтехніки. За цей рік компанія сплатила понад 13 мільйонів гривень податків. При цьому, за словами Артема, дохідна частина бізнесу зменшилася. І щоб вижити у цих умовах бізнесу потрібна допомога місцевої влади.
Артем Труфанов, СЕО компанії «GEKKON»:
«Я думаю, що влада Ірпеня може допомагати якимось відсотком, який сплачує бізнес. Ну, наприклад, 5 або 10% від податку, що сплачує підприємець ці гроші направляти для поліпшення умов бізнесу. Наприклад створювати дороги під’їзні до підприємства, або допомогти в придбанні генераторів»
До речі, товариство «GEKKON» та ще низка компаній, які працюють в Ірпені та є соціально відповідальними отримали нагороди в межах спеціальної премії «Irpin Business Award 2024». Відзначили передусім тих, хто брав та продовжує брати активну участь у відбудові Ірпеня.
Андрій Кравчук, перший заступник Ірпінського міського голови:
«Це були різні варіанти долучення до відбудови. Це були і матеріали, це було і фінансування певного виду робіт, це були і роботи, хтось давав своїх працівників для виконання певного обсягу робіт, тому хто як міг – так і долучався»
Анжела Макеєва, секретар Ірпінської міської ради, голова ГО «ФРР «Місто для життя», організаторка «Irpin Business Forum 1.0»:
«Ми хочемо, щоб ця нагорода стала щорічною, щоб для нашого бізнесу це був стимул працювати, бути найкращими і відзначатися як найкращі в нашій громаді».
Щорічним також має стати і сам «Irpin Вusiness Forum». Цього разу його спікерами стали більше 30 політиків, експертів, дипломатів та бізнесменів. Наступного року організатори обіцяють ще більший масштаб.
Анжела Макеєва, секретар Ірпінської міської ради, голова ГО «ФРР «Місто для життя», організаторка «Irpin Business Forum 1.0»:
«Це буде платформа для співпраці, обговорень, знаходити нові рішення, нові ідеї і комунікації бізнесу і влади, як місцевої, так і державної влади. Нам це потрібно, тому що в такий складний час, який переживає наша країна економіка повинна працювати ще потужніше, ніж вона працювала».
Джерело: Містоінформ