В Ірпені презентували книгу про 25 сходинок до суспільного щастя (відео)

image
11 Листопада 2022, 22:03
Поділитися:

Дивитись відео на сайті

«Українська мрія. 25 сходинок до суспільного щастя». Книгу з такою назвою презентувало в Ірпені видавництво «Саміт-книга». «Українська  мрія» – це своєрідна збірка поглядів відомих українських мислителів та діячів на створення умов для щастя кожної людини.

Олесь Доній, ідеолог, автор концепцїї книги:
«Іде мова про проривні ідеї, про світоглядну реформацію, яка необхідна для українців, щоби стати нацією успішною, переможною, перспективною, і, відповідно, є концепція 25 сходинок до суспільного щастя, основа якої – це спрямування на створення передумов для щастя кожної українки й кожного українця».

Над книгою працювало 30 авторів. Кожен із них вибудовував ту чи іншу сходинку з точки зору власних знань та досвіду.

Павло Гай-Нижник, доктор історичних наук:
«Мій розділ у книзі був про те, що треба облаштувати власну територію, а не мріяти про чужу. Тобто, фактично, там була викладена геополітична ситуація у світі й те, що потрібно робити нову систему світової безпеки, а також нові координати глибинної безпеки власних держав і власних націй».

Семен Широчин, краєзнавець, дослідник історії архітектури Києва:
«Моя сходинка називалася “Бережи історичну архітектуру”. І основна моя думка пов’язана з тим, що ми маємо зберігати нашу архітектурну спадщину, тому що саме за нею в майбутньому будуть оцінювати нас як цивілізацію».

Не будь ідіотом. Така настанова відображена у сходинці «Учись обирати», яку вибудовував політтехнолог Сергій Гайдай.

Сергій Гайдай:
«Колись, коли я був юним, для мене було відкриттям, що походження слова “ідіот” грецьке. У грецькій демократії, у грецьких полісах так називали людей, які не брали участі в політичному житті поліса».

Надія Дроган, журналістка:
«То основна думка яка?»

Сергій Гайдай:
«Не будь ідіотом, вчись обирати, будь людиною, яка напряму впливає на політичне життя. Бо від цього залежить наше середовище, в якому ми живемо, а від цього залежить, щасливі ми чи ні».

Директор видавництва «Саміт-книга» Іван Степурін вважає презентоване видання епохальним.

Іван Степурин:
«Я вважаю, що ця книга і епохальна, і актуальна, і доцільна саме сьогодні, оскільки в ній – міркування найбільш активних, найбільш мислячих про майбутнє людей. І всім тим, хто буде з цією книгою знайомитися, стане зрозуміло, що чекає Україну найближчим часом, після перемоги в цій кривавій війні, після того, як ми означимо себе в новому геополітичному полі».

Презентація книги відбулася вже традиційно в Ірпінській міській бібліотеці імені Максима Рильського.

Віолетта Дворнікова, депутатка Ірпінської міської ради:
«У нас було багато проєктів до війни. І я дякую вам за те, що ви робите для нашої України, для нашої Батьківщини, тому що я вважаю, що така книжка, як “Українська мрія” – це саме те, про що зараз треба говорити, бо ми всі віримо в те, що здійсниться наша єдина мрія – перемога».

Євгенія Антонюк, депутатка Ірпінської міськради, завідуюча відділом культури, національностей та релігій:
«Власне, наше місто завжди притягувало до себе магнітом дуже багатьох видатних людей. І нам дуже приємно, що з такими книгами завжди хочуть презентуватися саме в Ірпені. Тому запрошуємо як авторів, так і читачів бути більш активними, а Ірпінь завжди радо, гостинно відкриває двері для будь-яких митців».


Підписуйтеся на Telegram-канал ITV — джерело актуальних новин Приірпіння й Київщини!Джерело: ITV