В 2021 році в Київській області будуть продовжені проєкти «Нова українська школа», «Опорна школа», «Профільна школа» та інші

image
25 Грудня 2020, 11:14
Поділитися:

24 грудня депутати Київської обласної ради затвердили обсяги фінансування для розвитку галузі освіти на 2021 рік.

Завдяки цьому у наступному році буде продовжено реформування галузі, оновлення та створення сучасного освітнього простору в закладах освіти.  

«Розвиток системи освіти регіону є одним із пріоритетних у діяльності Київської обласної державної адміністрації. Надзвичайно важливим є те, щоб кожна громада, кожен заклад освіти змогли організувати навчальний процес на високому та сучасному рівні. І ми сприяємо в цьому. Прийнята програма розвитку освіти дає таку можливість», – підкреслив голова КОДА Василь Володін.

Програмою передбачено кошти на створення сучасного освітнього простору в рамках проєкту «Нова українська школа». Так, на забезпечення комп’ютерним, мультимедійним обладнанням, меблями навчальних кабінетів закладів загальної середньої освіти, що працюють за Концепцією «Нова українська школа», передбачено  понад 11 млн грн.

В області буде продовжено реалізацію проєкту «Опорна школа». У 2021 році заплановано подальше розширення мережі цих закладів. Опорні школи в територіальних громадах отримають найсучасніше інтерактивне обладнання для створення STEM-лабораторій. На ці заходи передбачено близько 5 млн грн.

Одним із напрямів реформування освіти є створення нової сучасної профільної школи. Облаштування навчальних кабінетів відповідно до принципів мотивуючого та креативного дизайну, технологічності та інклюзивності, розвиток дистанційної та змішаної освіти, продовження цифрової трансформації вимагає оновлення матеріально-технічної бази передбачено в проєкті «Профільна школа». На цей напрям передбачено близько 4,5 млн грн.

Професійно-технічна освіта області теж потребує підтримки та уваги. Робітника, який буде конкурентним на сучасному ринку праці неможливо підготувати на застарілому обладнанні. У 2021 році буду продовжено створення сучасних навчально-практичних центрів, навчальних кабінетів та лабораторій. В Програмі розвитку на заходи проєкту «Сучасні заклади професійної освіти» передбачено близько 8 млн грн.

Також у  2021 році буде продовжено оновлення технологічного обладнання харчоблоків, закупівля шкільних меблів для закладів освіти, виплата стипендій Голови Київської обласної державної адміністрації.Джерело: Новини – Київська обласна державна адміністрація