Уряди США, Франції та Великої Британії відкинули російську брехню про начебто українську “брудну бомбу”

image
24 Жовтня 2022, 09:44
Поділитися:

24 жовтня 2022 г. 09:39

Міністри закордонних справ цих країн виступили зі спільною заявою. У ній вони відкинули як брехню твердження росії, що Україна ніби-то готується застосувати “брудну бомбу” на власній території.

Про цеKВ стало відомо з тексту заяви, оприлюдненої на сайті Державного департаменту США.

Підписуйтесь на “КиївВладу”

“Наші країни чітко дали зрозуміти, що ми всі відкидаємо відверто брехливі твердження Росії про те, що Україна готується застосувати брудну бомбу на власній території. Світ побачить будь-яку спробу використати це звинувачення як привід для ескалації. Ми також відкидаємо будь-який привід для ескалації з боку Росії”, – йдеться у заяві.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Міністри закордонних справ також обговорили свою спільну рішучість продовжувати підтримувати Україну та український народ безпековою, економічною та гуманітарною допомогою в умовах жорстокої загарбницької війни президента путіна: “Ми, міністри закордонних справ Франції, Великої Британії та Сполучених Штатів, підтверджуємо нашу непохитну підтримку суверенітету та територіальної цілісності України в умовах триваючої агресії Росії. Ми залишаємося відданими тому, щоб продовжувати підтримувати зусилля України щодо захисту своєї території стільки, скільки це потрібно”.

Західні міністри згадали у заяві телефонні розмови міністра оборони росії сергія шойгу з міністрами Франції, Великої Британії та Туреччини. Розмови ініціювала російська сторона, шойгу заявив, що Україна нібито готує провокації із застосуванням “брудної бомби”, тобто бомби, в якій вибухівка поєднується з радіоактивним матеріалом.

Напередодні ввечері президент України Володимир Зеленський сказав, що “коли сьогодні російський міністр оборони влаштовує телефонну карусель і обдзвонює іноземних міністрів із розповідями про так звану брудну ядерну бомбу, усі все добре розуміють. Розуміють, хто є джерелом усього брудного, що тільки можна уявити у цій війні”.

Читайте: Авіація Сил оборони протягом минулої доби завдала 11 ударів, – Генштаб ЗСУ

Фото: “РБК-Україна”

КиївВлада

Джерело: КиевVласть – новости столицы и столичного региона