Уряд схвалив Стратегію розвитку малого та середнього бізнесу до 2027 року: що вона передбачає

Уряд схвалив Стратегію розвитку малого та середнього бізнесу до 2027 року: що вона передбачає
2 Вересня 2024, 13:13
Поділитися:

Кабінет Міністрів схвалив Стратегію відновлення, сталого розвитку та цифрової трансформації малого і середнього підприємництва на період до 2027 року. Стратегія визначає ключові напрями державної політики у сфері малого та середнього бізнесу. Основний фокус — на розв’язанні проблем бізнесу в Україні — доступу до фінансування, перебоїв з логістикою, зниження купівельної спроможності та нестачі кваліфікованих кадрів.

Про це повідомляє пресслужба Міністерства економіки України.

Зазначається, що втілення Стратегії допоможе відновити та зміцнити національну економіку у воєнний і післявоєнний час.

Стратегія визначає ключові напрями державної політики у сфері МСП, включаючи відновлення зруйнованих підприємств за принципом “build back better”.

Особлива увага приділяється зеленому переходу, цифровій трансформації, інноваційному розвитку та інклюзивності бізнесу, залучаючи жінок, людей з інвалідністю, внутрішньо переміщених осіб (ВПО) і ветеранів. 

Пріоритетні цілі

Повідомляється, що Стратегія містить чотири основні цілі:

Відновлення та полегшення процесу ведення бізнесу. Передбачає доступ до капіталу, дерегуляцію та запровадження нових інструментів підтримки. Перш за все цьому сприятимуть програми державної політики “Зроблено в Україні”: гранти для переробних підприємств, “Доступні кредити 5-7-9”, можливості страхування від воєнних ризиків.  До існуючих програм додаються нові, наприклад, ширше залучення МСП до публічних закупівель. Дерегуляція та нові канали комунікації, такі як платформа “Пульс”, дозволять покращити якість державних послуг.
Інноваційний розвиток, цифрова трансформація та “зелений перехід”. У Стратегії закладено підхід розумної спеціалізації, створення галузевих кластерів та наукових парків, що сприятимуть залученню інвестицій та розвитку регіонів. Підсилить ці процеси й цифровізація бізнес-процесів, технології штучного інтелекту, інструмент електронного виставлення рахунків, миттєві платежі Національного банку за умови забезпечення кібербезпеки. Щоб сприяти “зеленому переходу” МСП з’явиться онлайн-інструмент для самооцінки вуглецевого сліду підприємств, професійні енергоаудити. 
Розвиток людського капіталу та підприємництва. Включає дуальну освіту та програми для жінок, ветеранів і людей з інвалідністю. Розширення мережі регіональних офісів “Зроблено в Україні” для підтримки мікро- та малих підприємств.
Підвищення конкурентоспроможності та збільшення експорту. Стратегія передбачає співпрацю з міжнародними мережами, такими як Enterprise Europe Network, Erasmus for Young Entrepreneurs,  розвиток бренду “Зроблено в Україні”, забезпечення підтримки в пошуку партнерів, веденні перемовин і запуску спільних ланцюгів, розширення діяльності ПАТ “Експортно-кредитне агентство”.

Уряд схвалив Стратегію розвитку малого та середнього бізнесу до 2027 року: що вона передбачає

Як повідомлялося, у грудні 2023 року Кабмін затвердив Національну стратегію доходів на 2024-2030 роки , але вона є декларативним документом (планом дій), а не законом. На першому етапі вона передбачає внутрішню реформу податкових та митних органів, чого наразі не зроблено. 

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Джерело: Газета «ВІСТІ» – Бориспіль. Новини. Інформація. Реклама