УПЦ засудила військову агресію рф, та висловила занепокоєння розпаленням ворожнечі на релігійному ґрунті
13 Травня 2022, 00:08
Поділитися:

12 травня 2022 г. 23:58

Українська Православна Церква засудила військову агресію російської федерації і наголосила, що Україна попри все вистоїть і збереже свою державність. Водночас УПЦвисловила занепокоєння розпаленням ворожнечі на релігійному ґрунті, зокрема діями ПЦУ.

Про це KВ стало відомо з заяви Священного Синоду УПЦ.

Підписуйтесь на “КиївВладу”

У своїй заяві УПЦ зазначила, що Церква неодноразово закликала припинити кровопролиття та, розпочавши переговорний процес. Але на сьогодні ракетні обстріли та бомбові удари охопили майже всю територію нашої Батьківщини. Від бойових дій потерпають 14 з 53 єпархій , на території яких налічується понад 3 тисяч парафій та 62 монастирі, де продовжують звершувати своє служіння 3,5 тисячі священнослужителів та майже 2 тисячі монахів і монахинь.

“Але, не зважаючи на такі важкі обставини, ми впевнені, що Україна вистоїть та збереже свою державність. Про це в усіх храмах та монастирях підноситься посилена молитва нашого єпископату, духовенства, чернецтва та мирян. Українська Православна Церква підтримує й надалі підтримуватиме захисників України та надаватиме благодійну допомогу нужденним”, – йдеться у документі.

Водночас зазначається, що попри зважені заклики президента України та інших державних діячів, в деяких регіонах мають місце непоодинокі випадки розпалення ворожнечі і розбрату на релігійному ґрунті.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

“Замість єднання народу у прагненні до перемоги та відновлення мирного життя, в країні розпалюється внутрішній, релігійний фронт. Так, групою народних депутатів України, через надумані та свідомо неправдиві звинувачення, були подані на розгляд до Верховної Ради України законопроекти про заборону діяльності нашої Церкви. Крім того, в різних областях України мають місце випадки ухвалення органами місцевого самоврядування незаконних рішень про заборону або обмеження діяльності місцевих релігійних громад Української Православної Церкви. З мовчазної згоди або ж за активного втручання місцевої влади активізувалися захоплення храмів Української Православної Церкви”, – йдеться у заяві.

В заяві також зазначається, що ці факти є наслідком помилкової релігійної політики часів президентства Петра Порошенка та ідеології “ПЦУ”.

“Переконані, що саме така діяльність попередньої влади та “ПЦУ” і стала одним з приводів військового вторгнення в Україну. Вважаємо, що злочинні дії, направлені проти Української Православної Церкви, мають ознаки підривної та диверсійної діяльності і є також наслідком бездіяльності Державної служби України з етнополітики та свободи совісті, що покликана регулювати міжрелігійні відносини в Україні. Вважаємо неприпустимими намагання заборонити діяльність Української Православної Церкви. Будь-які рішення про заборону нашої Церкви та обмеження прав її віруючих є злочинними і порушують Конституцію України. Такі дії можна кваліфікувати не інакше як акт національного самогубства, адже вони спрямовані проти мільйонів громадян України, які належать до Української Православної Церкви і сьогодні на різних рівнях — на фронті та в тилу боронять нашу Батьківщину”, – йдеться у заяві.

Також УПЦ звернулась до президента Володимира Зеленського, як до гаранта додержання Конституції України з проханням втрутитись в цю непросту ситуацію, зупинити релігійну ворожнечу в українському суспільстві.

Також зазначається, що в найближчий час буде скликано зібрання за участю єпископів, священників, монахів та мирян для обговорення проблем церковного життя, що виникли внаслідок війни

“У цей непростий час, коли наша Батьківщина і наша Церква потерпає від війни, а наші мужні воїни стоять на захисті державності України, усі ми маємо об’єднатися задля перемоги. Закликаємо усіх до посиленої молитви за Україну та її владу, за наших військовослужбовців та багатостраждальний народ”, – йдеться у заяві.

Читайте: Ракета окупантів влучила в Іверський монастирУПЦв Одесі, кількість загиблих встановлюється

Фото: УПЦ

КиївВлада

Джерело: КиевVласть – новости столицы и столичного региона