УПЦ направила звернення в ООН щодо дискримінації прав громадян України за релігійною ознакою

image
2 Лютого 2023, 20:36
Поділитися:

2 лютого 2023 г. 20:29

Митрополит Онуфрій направив звернення генеральному секретарю пану Антоніу Гутеррешу, його заступниці пані Аміні Мохаммед та радниці ООН з питань запобігання геноциду Пані Еліс Вайріму Ндерітущодо дискримінації прав громадян України за релігійною ознакою.

Про це, як стало відомо KВ, повідомляє інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Підписуйтесь на “КиївВладу”

“З лютого 2022 року Україна живе в умовах повномасштабної війни. В цю страшну годину воєнного лиха та надзвичайно важких випробувань хочемо просити вас звернути увагу на грубе порушення права на свободу совісті та віросповідання в Україні, яке полягає в порушенні прав та дискримінації православних християн Української Православної Церкви (УПЦ)”, — йдеться у зверненні.

У документі звернули увагу на те, що найбільша конфесія України з перших днів засудила збройну агресію росії проти українського народу та “разом з мільйонами українців інших конфесій стала на захист цілісності та суверенітету України, надає масштабну допомогу усім постраждалим від війни, багато вірян УПЦ зі зброєю в руках захищають свою Батьківщину”.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Також у зверненні звернули увагу на міжнародно-правові акти, які регламентують право людини на свободу віросповідання та відмітили, що на недавньому засіданні Ради безпеки ООН обговорювалось питання щодо ситуації, яка склалась навколо Української Православної Церкви, проте без представників церкви.

“Зважаючи на складність ситуації, Українська Православна Церква готова надати свого представника і донести важливу інформацію до міжнародної спільноти з перших вуст”, — йдеться у документі.

Керівництво ООН повідомили про законопроєкти №8221, №8262, №8371, №7403, № 8012, а також про застосування персональних санкцій до релігійних діячів церкви.

“Маємо надію, що наш голос буде почутий і громадяни України, які є вірними Української Православної Церкви (УПЦ), отримають необхідну підтримку й захист на міжнародному рівні. Сподіваємося на вчасне вжиття всіх необхідних заходів, спрямованих на протидію розпалюванню релігійної ворожнечі та дискримінації віруючих громадян України та релігійних організацій УПЦ, й вироблення рекомендацій та направлення їх Уряду України щодо захисту релігійних свобод”, — йдеться у зверненні.

Читайте: Держетнополітики провела експертизу і знайшла церковно-канонічний зв’язокУПЦз РПЦ

ЯкінформувалаKВ, 19 січня 2023 року у Верховній Раді (ВР) було зареєстровано урядовий законопроект№8371“Про внесення змін до деяких законів України щодо діяльності в Україні релігійних організацій”, яким пропонується заборонити діяльність релігійних організацій, керівний центр яких розміщується в державі-агресорі.

Читайте:Зеленський ввів персональні санкції проти екснардепа Новинського, митрополита Павла та представників РПЦ

Фото: відкриті джерела

КиївВлада

Джерело: КиевVласть – новости столицы и столичного региона