“Укрпошта” випустить марки, присвячені підводному світу Чорного моря

“Укрпошта” випустить марки, присвячені підводному світу Чорного моря
19 Червня 2024, 11:36
Поділитися:

Новий випуск поштових марок “Укрпошта” присвятила багатому та різноманітному підводному світу Чорного моря, екологія якого нині страждає від металобрухту російського військового флоту. 

Про це повідомила пресслужба компанії.

Там зазначають, що 25 червня “Укрпошта” готується презентувати поштовий випуск за програмою Європа 2024 – “Підводна  фауна і флора”, що складається з марок “Зеленушка-рулена Symphodus tinca” та “Кам’яний краб Eriphia verrucosa”.

Випуск марок має на меті не лише вшанувати красу підводного світу України, але й привернути увагу європейської спільноти до екологічних проблем, з якими він зіштовхується.

Змагання за звання найкращої марки

У заяві “Укрпошти” йдеться, що попри те, що офіційно поштовий випуск “Підводна  фауна та флора” буде введено в обіг 25 червня, нова поштова марка України “Зеленушка-рулена Symphodus tinca” вже змагається за звання найкращої марки: щороку Європейська поштова та філателістична спільнота обирає найкращу поштову марку за програмою EUROPA.

Цьогорічна тема конкурсу – “Підводна фауна та флора”.

Що зображено на марках

Згідно з повідомленням пресслужби, на конкурсній марці зображено яскраву зеленушку-рулену (Symphodus tinca) – морську рифову рибу, що мешкає на глибині від 1 до 50 м. Забарвлення риби залежить від середовища її існування. Біля берегів Криму зазвичай зустрічаються особини завдовжки не більше 10,5-14 см.

На другій марці – “Кам’яний краб Eriphia verrucosa” – зображений найбільший представник крабів у Чорному морі. Для життя краб обирає ділянки глибиною до 30 м, з кам’янистим ґрунтом. Цей вид занесений до Червоної книги України та охороняється у природних заповідниках “Мис Мартьян” та Карадазькому.

На ескізах до випуску “Підводна  фауна та флора” також зображена морська красуня – кінська актинія (група жалких тварин – кніда́рії, які належать до класу коралових поліпів).

Погашення марок спеціальним штемпелем “Перший день. Підводна фауна та флора. EUROPA” відбудеться 25 червня у м. Києві, 01001.

Марки “Зеленушка-рулена Symphodus tinca” та “Кам’яний краб Eriphia verrucosa” нестандартно представлено в одному марковому аркуші. Тираж кожної марки – 180 000 примірників. Загальна кількість марок в аркуші – 8, кількість кожної марки в аркуші – 4. Номінал кожної марки – А (відповідає тарифу на пересилання поштової картки масою до 20 г до іноземних держав, еквівалент – 1,00 долар США). Художниця випуску – Наталія Кохаль.

Коли і де можна буде придбати нові поштові марки

Починаючи з 25 червня поштовий випуск “Підводна фауна та флора” можна буде придбати у відділеннях “Укрпошти”,  філателістичних крамницях, а також онлайн у Поштовому маркеті.

Власники філабонементів посилання на оплату нового поштового випуску отримають впродовж дня 19 червня.

Володарі абонементів “Ексклюзив” цього разу отримають право придбання лімітованої продукції – поштового блоку “Europa. Підводна фауна та флора”, представленого в буклеті, і конверту “Перший день” з блоком. Тираж блоку складає усього 5600 прим.

Джерело: Газета «ВІСТІ» – Бориспіль. Новини. Інформація. Реклама