Українським учителям підвищать зарплати: подробиці. ВІДЕО | Трибуна

image
28 Серпня 2023, 18:48
Поділитися:

У Міністерстві освіти і науки хочуть запустити оновлений формат оплати праці для педагогів на 2024/2025 роки. Про це під час щорічної конференції «Серпнева» 25-го серпня сказав глава відомства Оксен Лісовий.

Українська освіта продовжує оновлюватись разом із новим міністром. Так, після презентації МОН Візії майбутнього української освіти, де закладена ідея проведення змін задля створення конкурентних умов серед педагогів, Оксен Лісовий заявив про зміну формату оплати праці вчителів. Це відбулося під час серпневої конференції освітян.

Міністр освіти раніше зазначав, що вважає чинні зарплати приниженням. Тому Міносвіти продовжує роботу над підвищенням рівня заробітку освітян.

Що відомо про нові зарплати для вчителів

Відповідні зміни формату плати праці набудуть чинності у 2025 році. Тому протягом 2023-2024 років триватиме робота щодо формування відповідних експертиз.

Згодом, у період із 2024 до 2025 року, Міністерство освіти планує запустити пілотний проєкт із новим форматом оплати праці в 500 школах України.

Як пояснив міністр освіти Оксен Лісовий, нова система оплати праці буде зрозумілою, прозорою і, найголовніше, дасть змогу підвищити зарплати українським вчителям.

«Ми хочемо, щоб базова частина оплати праці була майже 80%, а приблизно 20% – надбавки. І ще надбавки у вигляді регіональних доплат і премій від директора школи. Тобто, ми робимо систему оплати праці зрозумілою, прозорою, прогнозованою, і, найголовніше, ми прагнемо підвищити заробітну плату», – сказав він.

Міністр зазначив, що через війну підвищити зарплату вчителям дуже складно. Але можна змінити систему і підходи для поступової підготовки до впровадження нового підходу і нових принципів.

Яка зарплата у вчителів зараз

За інформацією Міністерства освіти, середня зарплата молодого педагога складається з:

посадового окладу – 5 699 грн (з грудня 2021 по грудень 2023 року);
надбавки за вислугу років – 627 грн (10% для молодих учителів);
надбавки за престижність праці – 1 254 грн;
винагороди за сумлінну працю – 522 грн;
допомоги на оздоровлення під час надання щорічної відпустки – 522 грн;
інших надбавок, наприклад, за класне керівництво, перевірку зошитів тощо – 1379 грн.

Середня зарплата молодого вчителя без стажу роботи становить 10 574 грн.

Водночас розмір посадового окладу вчителя вищої категорії в Україні становить 7 001 грн. Середня зарплата разом із доплатами та надбавками з грудня 2021 року по грудень 2023 року в педагога вищої категорії була на рівні 13 759 грн.

Раніше, 25 серпня, стало відомо, що українцям доплачуватимуть за роботу на державні організації та установи, які не зупинили свою діяльність на небезпечних територіях, де тривають активні або є ймовірність початку бойових дій.

Так, на час воєнного стану надбавки будуть такими:

100% від посадового окладу отримуватимуть працівники держустанов, установ та організацій на територіях, де тривають активні бойові дії, 50% від окладу виплатять тим, хто працює на територіях, де ймовірні бойові дії;
100% від окладу доплатять працівникам постачальників соцпослуг комунальної сфери на територіях, де тривають бойові дії, які занесено до переліку територій, для яких не визначено дату завершення бойових дій.

ФОТО – Вісник освіти

Читайте також:

Вчителям доведеться повернути гроші, отримані через «єПідтримку» – МОН

Про броварську вчительку, звільнену з полону, зняли документальний фільм. ФОТО, ВІДЕО

Примушували співати гімн росії та погрожували поголити голову: броварська вчителька Вікторія Андруша про полон. ВІДЕО

 «1-го вересня мені було дуже сумно – хотілося в школу, до дітей», – доброволець ТрО Броварського району з позивним «Вчитель»

Джерело: Трибуна – Бровари