Україна витратила на війну 245,1 млрд гривень, – міністр фінансів
13 Травня 2022, 09:10
Поділитися:

13 травня 2022 г. 09:02

Україна була змушена витратити на війну з росією 245,1 мільярда гривень (8,3 мільярда доларів), передбачених на розвиток нашої країни. Водночас податкові надходження зменшилися – за квітень уряд зібрав 60% запланованих податків.

Про це KВ дізналася з коментаря міністра фінансів Сергія Марченко виданню Reuters.

Він розповів, що Україна була змушена витратити 245,1 мільярда гривень (8,3 мільярда доларів) на протистояння російській агресії замість розвитку.

Підписуйтесь на “КиївВладу”

За словами міністра фінансів, витрати, які спочатку були передбачені на розвиток, йшли на все: від закупівлі та ремонту зброї до екстреної допомоги внутрішньо переміщеним особам. За даними Мінсоцполітики, офіційно зареєстровано 2,7 млн ​​ВПО, хоча реальна цифра в рази вища.

Він розповів, що уряд зібрав лише 60% запланованих податкових надходжень на квітень, і цей недолік був доповнений 79,5% грантами від іноземних партнерів.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Сергій Марченко наголосив, що Києву терміново потрібна іноземна підтримка, оскільки він змушений спрямовувати мільярди додаткових доларів на надзвичайні витрати.

Марченко повідомив, що Україна в квітні отримала майже 2 млрд доларів зовнішнього фінансування, з яких 719 млндоларів – гранти. За його словами, показник за період з лютого становить 5,4 млрд доларів, включаючи 801 млн доларів.

“Якщо не брати до уваги іноземну допомогу, то зараз ми оцінюємо надходження доходів у травні-червні на рівні 45-50% від (запланованого) за умови, що ситуація не погіршиться”, – сказав Сергій Марченко.

Раніше KВ повідомляла, що на думку президента України Володимира Зеленського, російська стратегічна поразка очевидна вже всім у світі. Тому завдання українців боротися, поки не будуть досягнути цілі у цій війні.

Читайте: Російська стратегічна поразка очевидна вже всім у світі, – Зеленський

Фото: DW

КиївВлада

Джерело: КиевVласть – новости столицы и столичного региона