Україна отримала чергові 1,5 млрд євро МФД

image
23 Жовтня 2023, 17:25
Поділитися:

23 жовтня 2023 г. 17:25

Україна отримала дев’ятий транш – 1,5 мільярда євро – в рамках масштабної макрофінансової допомоги від Європейського Союзу (ЄС). У 2023 році до державного бюджету України надійшло вже 15 млрд євро пільгових позикових коштів макрофінансової допомоги (МФД). За поточною програмою у 2023 році передбачено фінансування загальним обсягом до 18 млрд євро. Цьогоріч очікуються ще два транші – з урахуванням рівня виконання Україною погоджених сторонами умов структурної політики.

Про цеKВ дізналася з повідомлення Міністерства фінансів України 23 жовтня 2023 року.

Підписуйтесь на “КиївВладу”

В релізі Мінфіну вказується, що МФД надається “на безпрецедентно пільгових умовах” та “спрямовується на фінансування пріоритетних видатків держбюджету України”.

Термін погашення кредиту складає 35 років, а відсотки та інші платежі за обслуговування кредиту замість України компенсуватиме сторона ЄС.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

“Від початку повномасштабної війни Україна отримала 22,2 млрд євро прямої бюджетної підтримки від ЄС. Вдячний колегам з ЄС за лідерство у підтримці України та своєчасну фінансову допомогу, що допомагає Уряду України стабільно та у повному обсязі забезпечувати фінансування видатків державного бюджету та підтримувати безперебійне функціонування фінансової системи”, – коментує МФД міністр фінансів України Сергій Марченко.

Нагадаємо, раніше Марченко прогнозував, що наступного року потреба у міжнародному фінансуванні державного бюджету України складатиме щонайменше 42,83 млрд доларів. Заплановано залучення коштів від міжнародних партнерів, зокрема Сполучних Штатів Америки, Міжнародного валютного фонду, Європейського Союзу, Світового банку, Японії.

Як інформувалаKВ, попередній транш МФД Єврокомісія виплатила у вересні. Загалом з початку повномасштабної війни підтримка України та українців з боку ЄС становить близько 81 млрд євро (“Це включає фінансову, гуманітарну, надзвичайну бюджетну та військову підтримку України з боку ЄС, держав-членів та європейських фінансових інституцій, а також ресурси, надані для допомоги державам-членам у задоволенні потреб українців, які рятуються від війни”).

Відомо, що український уряд зараз спільно з Єврокомісією працює над новою довгостроковою програмою Ukraine Facility загальним об’ємом €50 млрд, наступного року Україна розраховує отримати з цих коштів €18 млрд.

Читайте: Парламент прийняв проект держбюджету на 2023 рік у першому читанні

Фото: ZN,UA

КиївВлада

Джерело: КиевVласть – новости столицы и столичного региона