У застосунку “Київ Цифровий” розпочалося опитування про повернення історичних назв столичним об’єктам

image
4 Листопада 2022, 14:24
Поділитися:

4 листопада 2022 г. 14:24

Сьогодні, 4 листопада, у застосунку “Київ Цифровий” розпочалося опитування громадської думки щодо повернення історичних назв міським об’єктам, сучасні назви яких пов’язані з російською федерацією та її сателітами.

Про це, як передає KВ, повідомив Офіційний портал Києва, посилаючись на керівника цифрової трансформації Києва та заступника голови КМДА Петра Оленича.

Підписуйтесь на “КиївВладу”

“Опитування триває до 13 листопада, всі результати передадуть на розгляд Київради. Долучайтесь”, – написав Петро Оленич.

“Повернення історичних назв – важливий етап дерусифікації та крок, спрямований на відновлення історичної пам’яті й укріплення національної ідентичності”, – наголосили в Офіційному порталі.

Зазначається, що опитування має на меті дізнатися громадську думку щодо доцільності повернення історичних назв або назв історичної місцевості об’єктам міського підпорядкування, що підлягають перейменуванню. У перелік увійшли 32 назви вулиць, провулків, проспектів і площ.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Щоб висловити свою думку в застосунку:

вибирайте “Електронна демократія” ⟶ “Опитування”.

Переглядайте перелік питань і натискайте “Взяти участь”.

Щоб взяти участь, необхідно підтвердити особу через Bank ID. Така верифікація потрібна для чесних і прозорих результатів. Електронна система підрахує остаточні результати після завершення опитування, а потім їх передадуть на розгляд Київради.

Об’єкти відібрані експертною комісією, до складу якої залучено спеціалістів Українського інституту національної пам’яті, Інституту історії України, Інституту української археології та джерелознавства імені М. С. Грушевського, Інституту українознавства імені І. Крип’якевича, Інституту мовознавства імені О. О. Потебні, Інституту української мови, Інституту літератури імені Т. Г. Шевченка.

Нагадаємо, що в червні 2022 року в “Київ Цифровий” проводилося електронне рейтингове голосування про перейменування близько 300 міських топонімів. За його результатами триває дерусифікація у столиці. Рішення про перейменування підтримують депутати на пленарних засіданнях Київської міської ради.

Читайте: У Києві демонтували понад 400 рекламних конструкцій, не дотримувались режиму економії електроенергії, – КМДА

Фото: Кореспондент.net

КиївВлада

Джерело: КиевVласть – новости столицы и столичного региона