У внутрішньому дворику столичної мерії висадили паростки винограду Вічі для вертикального озеленення

image
10 Серпня 2022, 16:17
Поділитися:

10 серпня 2022 г. 16:07

Київська міська рада та Київська міська державна адміністрація (КМДА) долучились до еко-ініціативи “Місто живих стін”. У внутрішньому дворику будівлі мерії по вулиці Хрещатик, 36, висадили паростки винограду Вічі. Вже у наступному році там мають з’явитися “живі” стіни.

Про це KВ дізналася з повідомлення пресслужби Київської міської ради.

Підписуйтесь на “КиївВладу”

Як зазначив начальник Управління екології та природних ресурсів КМДА Олександр Возний, вертикальне озеленення – це поширена практика збільшення площі зелених насаджень у світі.

“Сьогодні висадили понад 20 паростків винограду Вічі у внутрішньому дворику мерії по вулиці Хрещатик, 36. А це означає, що вже наступного року тут з’являться “живі” стіни, які будуть не тільки дарувати прохолоду влітку, але й тішитимуть око працівників, гостей та відвідувачів Київради. Крім цього до нашої ініціативи “Місто живих стін” вже долучились п’ять районів Києва: Дарницький, Деснянський, Печерський, Солом’янський та Шевченківський. Паростки Вічі в районах висадили біля шкіл, дитячих садочків та деяких житлових будинків. Найближчим часом “живі” стіни з’являться у всіх районах столиці”, – розповів Олександр Возний.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

За словами депутата Київської міської ради Ігоря Хацевича, вертикальне озеленення сприяє покращенню екосистеми, оскільки зелені насадження поглинають пил та генерують кисень.

“Міська влада сприяє збільшенню площі зелених насаджень у столиці та популяризує вертикальне озеленення, яке вже давно є добре знаною еко-ініціативою у світі. Зелені стіни поглинають газ та шум, знижують температуру у приміщенні, а також стають прикрасою міського простору. Закликаємо киян долучатись до еко-ініціативи та разом озеленювати столицю. Для цього необхідно висаджувати паростки винограду Вічі біля своїх будинків самостійно або звернутись з такою пропозицією до ОСББ або керуючих компаній”, – додав Ігор Хацевич.

Нагадаємо, столична влада прийняла рішення застосувати в місті технологію вертикального озеленення, зокрема, з використанням винограду Вічі. Пояснюють, що така ініціатива дозволить збільшити площу зелених насаджень з мінімальними фінансовими витратами.

Читайте: В КМДА вирішили зайнятися вертикальним озелененням міста

Як раніше писала KВ, Дарницький і Солом’янський райони столиці вже долучилися до міської ініціативи “Місто живих стін”, яка пропагує вертикальне озеленення з використанням винограду Вічі. Також в Управлінні екології та природних ресурсів КМДА закликали киян долучатися і висаджувати Вічі на своїх будинках та офісах для того, щоб зробити Київ ще зеленішим.

Читайте: Киян закликають долучитися до міської еко-ініціативи “Місто живих стін”

Фото: пресслужба Київради.

КиївВлада

Джерело: КиевVласть – новости столицы и столичного региона