У Василькові дитсадок “Дюймовочка” планують відремонтувати за 73 мільйони із “золотим” бетоном

image
29 Листопада 2023, 16:23
Поділитися:

29 листопада 2023 г. 16:23

Департамент регіонального розвитку Київської обласної державної адміністрації (КОДА) за результатами тендеру 22 листопада уклав угоду з Консорціумом “Укрмережбуд Лтд” про капітальний ремонт закладу дошкільної освіти № 12 “Дюймовочка” у Василькові вартістю понад 73,42 млн гривень. Проте ціни на деякі будівельні матеріали просто захмарні.

Про це KВ стало відомо з оголошення в електронній системі публічних закупівель Prozorro.

Підписуйтесь на “КиївВладу”

Як йдеться в оголошенні, до кінця 2024 року підрядник має виконати капітальний ремонт Васильківського закладу дошкільної освіти №12 “Дюймовочка” по вул. Коцюбинського, 15А.

Зазначається, що роботи оплачуватимуть протягом 100 днів після виконання, але водночас договір передбачає можливість авансу розмірі 30%.

Згідно розслідування видання “Наші гроші”, суміш бетонну готову важку В15 М200 крупністю заповнювача 20-40 мм на суму 2,03 млн гривень порахували по 7 249 гривень/куб. м. Зараз столична група “Ковальська” пропонує різновиди бетону В15 М200 по цінах 2 508-3 015 гривень/куб. м, тобто в середньому в 2,5 раза дешевше.

Розчин готовий кладковий важкий цементний М150 на суму 1,45 млн гривень замовили по 4 700 гривень/куб. м. У жовтні на тендері Вишгородського ліцею №1 він коштував 3 129 гривень/куб. м, а зараз у “Ковальської” продається по 3 222-3 438 гривень/куб. м – на третину дешевше.

Крім того, кабель ВВГнг-нд-Ls 3х2,5 на суму 249 тисяч гривень врахували по 70 102 гривень/км. У вересневому прайс-листі крупного постачальника “Укрпровід” кабель ВВГнгнд 3х2,5 коштує 48 248 гривень/км. Тобто теж на третину дешевше. Маркування “нд” та “LS” ідентичні.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

У підсумковій відомості ресурсів найбільша сума 2,38 млн гривень припадає на мінеральну вату Rockwool Frontrock Super 100 мм по 5 386 гривень/куб. м (тут і далі ціни та суми з ПДВ). Нині інтернет-магазин “Itera Group” пропонує цей утеплювач по 490 гривень/кв. м, що в перерахунку складає 294 гривень за плиту, або 4 900 гривень/куб. м. Це на 10% дешевше від кошторисної ціни.

“Загалом на ці чотири позиції припадає 6 млн гривень. Якби їх замовили по ринкових цінах, то витратили б 4 млн гривень. Отже, ймовірна переплата складає близько 2 млн гривень. Це співставно з вартістю позашляховика Toyota Land Cruiser Prado у комплектації Comfort”, – підкреслюється у тексті розслідування.

Як йдеться у пояснювальній записці до кошторису, середньомісячна зарплата робітника при розряді робіт 3,8 складає 12 тис.558 гривень. За даними Пенсійного фонду, показник середньої зарплати для обчислення пенсії в Україні складає 16 тис.012 гривень. За даними порталу пошуку роботи “Work.ua”, нині середня зарплата за вакансіями в Києві складає 21 тисячу гривень.

На сторінці тендерного оголошення опублікуне звернення до Держаудитслужби, у якому наголошується на порушенні порядку визначення предмета закупівлі.

Консорціум “Укрмережбуд Лтд” на чолі з Андрієм Мотіним був створений у квітні 2023 року в Борисполі на Київщині. Його учасниками є ТОВ “КБК”, ТОВ “Будівельна компанія “Інжбудмонтаж”, ПП “Донком” і ТОВ “Будівельно-монтажне проектне бюро “Новий дім”.

Кількома днями раніше консорціум отримав свій перший підряд у “Прозорро”, замовником якого також був Департамент регіонального розвитку КОДА. Кінцева вартість угоди про капітальний ремонт Бузівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів склала 40,91 млн гривень.

Нагадаємо, що комунальне підприємство (КП) “Головне управління комунального господарства” Вишневої міськради Бучанського району за результатами тендеру замовило реконструкцію нежитлової будівлі по вул. Святошинській у м. Вишневе за 193,3 млн гривень у ТОВ “Максима Буд”. Ця сума є завищеною, оскільки ймовірна загальна переплата по тендеру може сягати 5 млн гривень.

Як писала KВ, обласна влада “рекомендувала” владі цього міста від таких планів під час війни відмовитися, після чого відповідний договір підряду було розірвано. Здавалося, цього всі і хотіли: місцеві вимагали зупинити цю закупівлю, мовляв, по-перше, у місті вистачає і більш нагальних проблем, а по-друге, триває війна і коштів насамперед потребує армія. Тоді в міськраді виправдовувалися, що без цієї реконструкції вона буквально опиниться на вулиці, адже орендовану нею будівлю необхідно негайно звільнити через її продаж в приватні руки. Тепер з відміною тендеру на реконструкцію закинутого кінотеатру, питання подальшого розташування мерії Вишневого постає ще гостріше.

Читайте: Чому під час війни у Вишневому вирішили зводити нову будівлю мерії та що завадило таким планам

Фото: guide.in.ua

КиївВлада

Джерело: КиевVласть – новости столицы и столичного региона