У Вашингтоні пройшла акція на підтримку захисників “Азовсталі”

У Вашингтоні пройшла акція на підтримку захисників “Азовсталі”
14 Листопада 2023, 20:43
Поділитися:

14 листопада 2023 г. 20:42

“Звільніть захисників Маріуполя!”, “Примусьте Росію заплатити!” та “Поверніть наших героїв додому!” — такі заклики пролунали перед Білим Домом у Вашингтоні, Сполучені Штати Америки, на зібранні учасників акції “Free Azovstal Defenders”. Люди вбралися у “костюми” бранців, щоб наочно продемонструвати бодай часточку страждань українських бранців в російському полоні.

Про цеKВ дізналася з публікації на сайті “Голосу Америки”.

Підписуйтесь на “КиївВладу”

“Звільніть захисників Азовсталі”, “Зверніть увагу на різанину в Оленівці”, “Змусьте Росію заплатити” — з такими закликами виступили учасники акції.

Кілька десятків учасників акції зібралися перед резиденцією президента США нагадати, що з 2500 полонених захисників Маріуполя до України повернувся лише кожен п’ятий.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

“Більшість досі перебувають в російському полоні”, – розповіла Українській службі Голосу Америки організаторка акції, директорка ініціативи US Ukrainian Activists (USUA) Надія Шапоринська.

Вона наголошує: “Наше головне послання сьогодні — заклик до звільнення полонених-захисників Азовсталі. Зараз ми просимо Сполучені Штати про допомогу, щоб якомога швидше звільнити їх. Дуже важливо стояти разом та залишатися сильними під час війни й говорити про те, що відбувається з полоненими, щоб їхній обмін відбувся якомога швидше”.

“В тюремних робах, зі стуленим скотчем вустами та заковані в кайданки – костюмована частина протесту, має на меті наочно показати стан українських військовополонених в Росії, які не можуть самостійно зробити нічого для того, щоб їх почули – пояснює Надія. Тортури, відсутність медичного догляду та складні умови перебування – саме в такій реальності знаходяться захисники Азовсталі останні 17 місяців – додає співорганізаторка акції та громадська активістка – Анна Пікула”, – пише видання.

Читайте: У Вашингтоні пікетували російське посольство, вимагаючи припинити воєнні злочини рф в Україні

Фото: “Голос Америки”

КиївВлада

Джерело: КиевVласть – новости столицы и столичного региона