У Сенаті Франції закликають негайно запровадити спеціальну місію безпеки ООН на ЗАЕС

image
9 Серпня 2022, 16:36
Поділитися:

9 серпня 2022 г. 16:30

Росія використовує Запорізьку атомну електростанцію як зброю для ведення війни. Необхідно негайно направити на ЗАЕС спеціальну місію ООН з безпеки для врегулювання ситуації.

Про це, як повідомляє KВ, заявив французький сенатор, член комітету Сенату Франції з оборони Гійом Гонтар у коментарі Guildhall.

Підписуйтесь на “КиївВладу”

“Ситуація у Запоріжжі дуже тривожна. Під час останнього засідання комітету зі зв’язків у Матіньйоні (резиденція прем’єр-міністра французького уряду – ред.) я повідомив про брак інформації про ситуацію та про значний ризик аварії”, — заявив французький політик.

“Армія Росії, схоже, використовує атомну електростанцію як зброю для ведення війни. Необхідно негайно направити спеціальну місію ООН з безпеки, щоб убезпечити район та провести технічне обслуговування станції”, – підсумував Гійом Гонтар.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Нагадаємо, 5 серпня російські загарбники обстріляли Запорізьку АЕС. Було зафіксовано потрапляння у високовольтну лінію зв’язку, а на одному з енергоблоків спрацював аварійний захист.

Три удари зафіксували на майданчику станції біля одного з енергоблоків, де розташований ядерний реактор. ЗС РФ серйозно пошкодили азотно-кисневу станцію та об’єднаний допоміжний корпус.

6 серпня у Головному управлінні розвідки МО України повідомили, що російські окупанти замінували Запорізьку атомну електростанцію.

8 серпня представники окупантів в офіційній заяві заявили, що готові підірвати заміновану ЗАЕС, про що повідомляло українське держпідприємство “Енергоатом” в офіційній заяві.

В Офісі Президента України закликали ООН та МАГАТЕ направити спеціальні місії на ЗАЕС для врегулювання ситуації.

Читайте: Окупанти замінували Запорізьку АЕС та погрожують її підірвати, – “Енергоатом”

Фото: Guildhall

КиївВлада

Джерело: КиевVласть – новости столицы и столичного региона