У Ржищівській громаді відбувся черговий орнітологічний вікенд: досліджували птахів

image
9 Червня 2024, 12:23
Поділитися:


Джерело: Екологічна Дослідницька Станція “Глибокі Балики”

Перший вікенд, проведений у жовтні 2023 року, через осінню пору року не дозволив спостерігати за великою кількістю птахів. Цього разу, завдяки весняним умовам, учасники заходу мали можливість побачити значно більше видів пернатих, що зробило дослідження набагато ґрунтовнішим, – розповіли учасники.

Науковий вікенд розпочався з прогулянки екостежкою разом з Максимом Гаврилюком та студентами Києво-Могилянської академії, які проходили практику. Це була чудова можливість для студентів застосувати свої знання та отримати цінні поради від досвідченого фахівця. Водночас місцеві жителі змогли розширити свої знання про птахів, що мешкають у їхньому регіоні, та навчитися розпізнавати їх за допомогою сучасних технологій.

Одним із ключових моментів вікенду стало використання додатку “Merlin”, який Максим Гаврилюк рекомендував як найкращий інструмент для визначення птахів за їх голосами. Цей додаток став чудовим помічником для спостерігачів, дозволяючи швидко ідентифікувати птахів та дізнаватися про них більше. Учасники мали можливість випробувати цей додаток на практиці та переконатися в його ефективності.

Прогулянка екостежкою виявилася надзвичайно плідною. Учасники нарахували понад 30 різних видів птахів, кожен з яких був описаний та занесений до списку. Така кількість видів свідчить про багатство орнітофауни нашого регіону.

Цей науковий вікенд став не лише чудовою нагодою ближче познайомитися з птахами для місцевих жителів. Студенти-екологи Києво-Могилянського університету, які були присутні на цьому заході, отримали унікальну можливість побачити, як на практиці відбувається взаємодія між науковцями та мешканцями громад у контексті громадянської науки. Під час екскурсії вони не лише навчалися, але й активно взаємодіяли з іншими учасниками заходу, ділилися знаннями та досвідом. Студенти мали змогу виступати як провідники знань, знайомлячи всіх присутніх з рослинами та іншими біологічними об’єктами.

Довідково:

  • Участь студентів у таких заходах є надзвичайно корисною. Вони не лише набувають нових знань, але й вчаться передавати їх іншим, стаючи справжніми провідниками науки. Це сприяє формуванню свідомого суспільства, яке цінує та захищає природу. Такий досвід є неоціненним і для студентів, і для всіх любителів природи, які долучаються до подібних ініціатив.
  • Крім того, спільні заходи сприяють зміцненню зв’язків між науковою спільнотою та місцевими громадами, що є важливим кроком у збереженні біорізноманіття.
  • Завдяки таким заходам, як наукові вікенди, ми маємо можливість не лише дізнаватися більше про природу, але й активно брати участь у її збереженні. Сподіваємося, що подібні ініціативи будуть продовжуватися й надалі, залучаючи все більше людей до світу науки та природи.

У Ржищівській громаді відбувся черговий орнітологічний вікенд: досліджували птахів


Notice: Undefined variable: readAlsoLabel in /home/socport/obukhiv.info/www/site/templates/blocks/BlockTypeRelated/rss.php on line 3

  • Триває співпраця еко-станції біля Ржищева з Могилянкою

  • Безкоштовний майстер-клас з живопису у Ржищеві: як долучитись

  • У Ржищеві надають безоплатну юридичну допомогу військовим та їх родинам

  • Ржищівську суддю звільнено за вчинення істотного дисциплінарного проступку

  • Сімейну лікарку зі Ржищева нагороджено почесною грамотоюSource link