У ресторах та кафе Києва розпочали перевірки на дотримання антитютюнового законодавства

image
11 Серпня 2022, 12:27
Поділитися:

У Києві інспектори Головного управління Держпродспоживслужби почали перевіряти, як у ресторанах та кафе міста дотримуються вимог антитютюнового законодавства, яке захищає право громадян на бездимне середовище. Воно вступило в силу відсьогодні, 11 серпня.

Про це повідомляє пресслужба Головного управління Держпродспоживслужби в м. Києві.

Ми маємо Telegram-канал “Головні новини Києва – 44.ua”. Долучайтесь та читайте, щоб не пропустити важливі та актуальні новини Києва, області та України.

Столична влада нагадує киянам, що з 11 липня цього року Законом України запроваджено додаткові правила щодо захисту бездимного середовища, зокрема заборонено куріння, вживання та використання:

пристроїв для споживання тютюнових виробів без їхнього згоряння;трав’яних виробів для куріння;предметів, пов’язаних із їх вживанням;тютюнових виробів;кальянів;електронних сигарет.

У цьому законі чітко визначено перелік місць, де заборонено куріння тютюнових та нікотинових виробів.

Зокрема, забороняється куріння, вживання та використання тютюнових виробів, предметів, пов’язаних з їх вживанням, трав’яних виробів для куріння, електронних сигарет, пристроїв для споживання тютюнових виробів без їх згоряння, кальянів:

у ліфтах і таксофонах;у приміщеннях та на території закладів охорони здоров’я;у приміщеннях та на території навчальних закладів;у приміщеннях та на території спортивних і фізкультурно-оздоровчих споруд та закладів фізичної культури і спорту;у приміщеннях закладів ресторанного господарства;у приміщеннях об’єктів культурного призначення;у приміщеннях органів державної влади, інших державних установ, органів місцевого самоврядування;у приміщеннях підприємств, установ та організацій усіх форм власності;у приміщеннях готелів та аналогічних засобів розміщення громадян;у приміщеннях гуртожитків;на дитячих майданчиках;у місцях загального користування житлових будинків;у підземних переходах;у транспорті загального користування, що використовується для перевезення пасажирів, у тому числі в таксі;на вокзалах та станціях;на зупинках громадського транспорту.

У разі куріння тютюнових виробів у зазначених місцях передбачається накладення штрафу 51 – 170 грн. У разі повторного порушення протягом року штраф становить уже 170 – 340 грн згідно зі ст. 175–1 КУпАП.

За розміщення попільничок, кальяну чи інших пристроїв для споживання тютюнових виробів для суб’єктів господарювання (крім ресторанів) передбачено штраф у розмірі 1000 грн, а в разі повторного протягом року порушення – 10 000 грн. Для закладів ресторанного господарства штраф 3000 грн, а разі повторного порушення – 15 000 грн.

Раніше ми писали про те, що в Києві фахівці Держпродспоживслужби перевіряють безпечность та якість реалізації харчових продуктів тваринного і рослинного походження у закладах швидкого харчування.

Крім того повідомляли, що в Києві спеціалісти продовжують перевірку автозаправних станцій столиці. Наразі вже оглянуто 170 АЗС по місту. При перевірці столичних АЗС Держпродспоживслужба виявила порушення ціноутворення на пальне у 55% станцій.

Джерело: Новини Києва – головні і актуальні Київські
новини сьогодні на 44.ua