У Печерському районі рестраврують Наводницьку вежу
image
9 Вересня 2020, 16:36
Поділитися:

У столиці розпочали реставрацію 4-ї башти Київської фортеці, відомої як Наводницька вежа, по вулиці Старонаводницька, 2.

– Згадайте сучасний вигляд 4-ї вежі Київської Фортеці і відразу ж почніть забувати, адже  ми розпочали масштабні реставраційні роботи на цій надважливій пам‘ятці, – повідомила директорка Департаменту культури КМДА Діана Попова. 

Вежа №4 або Наводницька вежа – одна із споруд Київської фортеці, яка була зведена в XVIII-XIX століттях. Споруди фортеці призначалися для військових казарм, виробництва і зберігання зброї та амуніції. Вежа зводилася протягом 6 років – з 1833 по 1838 роки. Надалі використовувалася як оборонна казарма для кількох армійських рот. Вона була розрахована на 500 осіб з озброєнням і 22 гармати. Споруда являє собою двоповерхову будівлю круглої форми з внутрішнім двором. На сьогодні – це пам’ятник містобудування та архітектури національного значення (охоронний № 867/20).

Цьогоріч тендер на рестраврацію (протиаварійні роботи) виграло  Київське міжобласне спеціальне науково-реставраційне виробниче управління. Кошторис робіт складає 10,6 мільйонів гривень.  Згідно з договором, до кінця жовтня 2020 року виконавець має зацементувати фундамент, облаштувати підпірні елементи, дах і громовідводи, провести вогнезахист дерев’яних і металевих конструкцій, посилити арки, реставрувати цегляну кладку вежі і облаштувати вимощення. А також надати гарантію на виконані роботи на 10 років.

Нагадаємо, Липова алея на Троєщині перетворюється на громадський простір

Марія Катаєва

«Вечірній Київ» завжди поруч – в Telegram і Facebook!

Джерело: Вечірній Київ

Рупор Київщини Київщина Київська область Київ столиця Березань Біла Церква Бориспіль Бровари Буча Васильків Ірпінь Обухів Переяслав-Хмельницький Прип'ять Ржищів Славутич Фастів Богуслав Києво-Святошинський Вишневе Вишгород Караглик Миронівка Сквира Тараща Тетіїв Українка Іванків Яготин Новини Київська обласна державна адміністрація КОДА КМДА