У Мінагрополітики наголосили, що заборона на експорт гречки діятиме до кінця року

image
7 Листопада 2022, 10:23
Поділитися:

7 листопада 2022 г. 10:06

До кінця року в Україні продовжуватиме діяти заборона на експорт гречки. Але чи буде вона продовжена з січня 2023 року буде зрозуміло лише наприкінці листопада.

Про це, як передає KВ, розповів перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький.

Підписуйтесь на “КиївВладу”

“До кінця року заборона на експорт гречки діятиме однозначно, чи буде вона продовжена з січня 2023 року, ми зрозуміємо наприкінці листопада, оскільки її збір досі триває. Коли ми побачимо, що виробництво, яке було прогнозовано на рівні 140 тис.тонн, буде вже у нас в коморі, тоді можна буде про щось говорити. Але вільного експорту точно не може бути”, – запевнив Тарас Висоцький в ефірі “Суспільне. Новини”.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

При цьому він зазначив, що для внутрішнього споживання українцям потрібно 110 тис.тонн гречки. Він також пояснив, чому зниження ціни на гречку відбувається більш поступово, ніж це було прогнозовано.

“У вересні було аномально багато опадів і фактично на 2–3 тижні збір усіх культур зупинився, в тому числі гречки. Влітку було очікування, що урожай аграрії зберуть ще у вересні, а в жовтні він уже потрапить на ринок. Тому кінцевий ефект ціни буде досягнутий для споживача у листопаді”, – наголосив Тарас Висоцький.

Що стосується інших круп, то дефіциту також не буде, запевнив перший заступник Міністра.

“Їх виробництво на 99% є вітчизняним, тож для внутрішнього споживання вирощених круп українцям буде більш ніж достатньо”, – зауважив Тарас Висоцький.

Нагадаємо, Кабінет міністрів вніс коксівне вугілля до переліку товарів, експорт яких поки заборонений. В уряді кажуть, що продавати за кордон його заборонили заради опалювального сезону, зокрема, для накопичення достатніх запасів палива для теплової генерації.

Читайте: Кабмін заборонив експорт коксівного вугілля

Фото: Zn.ua

КиївВлада

Джерело: КиевVласть – новости столицы и столичного региона