У межах провадження щодо збору коштів “на потреби військових” у столиці тривають обшуки – прокуратура

image
17 Листопада 2023, 20:13
Поділитися:

17 листопада 2023 г. 20:02

Оболонська окружна прокуратура міста Києва здійснює процесуальне керівництво у кримінальному провадженні, розпочатому за фактом можливих шахрайських дій з боку представників благодійної організації щодо збору коштів на потреби українських військових. Наразі перевіряється законність діяльності благодійного фонду, правомірність збору його представниками коштів, їх обліку та цільового використання. Крім того, проводиться обшук за місцем фактичного здійснення діяльності благодійного фонду.

Про цеKВ дізналася з повідомлення Київської міської прокуратури 17 листопада 2023 року.

Підписуйтесь на “КиївВладу”

“У медіа набуло широкого резонансу відео конфлікту, що виник між громадянами та особами у військові формі, які від імені благодійного фонду збирали гроші на потреби українських військових. У межах розпочатого кримінального провадження перевіряється законність діяльності благодійного фонду, правомірність збору її представниками коштів, їх обліку та цільового використання”, – сказано у повідомленні.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Прокуратура повідомляє, що “на даний час допитуються особи, які мають відношення до вказаного благодійного фонду, та вживаються заходи щодо вилучення документації про його діяльність”.

Крім того, проводиться обшук за місцем фактичного здійснення діяльності благодійного фонду.

Як інформувала KВ, у столиці правоохоронці проводять перевірку щодо законності діяльності благодійного фонду, який нібито збирає кошти на ЗСУ.

Перевірку почали після конфлікту, коли представники “фонду” на вимогу громадян не змогли надати звіти про збори: ввечері 16 листопада ветеран та активіст Олег Симороз повідомив про викриття організації “Врятуй рідну країну”, що збирає готівку з перехожих під приводом допомоги ЗСУ. За його словами, люди в військовій формі, які збирають кошти, зізналися, що вони не є і не були військовослужбовцями. Конфлікт стався у місці збору коштів біля станції метро “Героїв Дніпра”.

Читайте: Столична поліція перевіряє “благодійний фонд”, який збирає гроші нібито на ЗСУ

Фото: Київська міська прокуратура

КиївВлада

Джерело: КиевVласть – новости столицы и столичного региона