У Макарові запрацював мобільний шпиталь з Данії
7 Липня 2022, 17:24
Поділитися:

7 липня 2022 г. 17:02

Поблизу лікувального корпусу Макарівської багатопрофільної лікарні інтенсивного лікування розпочав свою роботу мобільний шпиталь, що був переданий громадському добровольчому формуванню “Перший добровольчий мобільний шпиталь імені Миколи Пирогова” (ПДМШ) Данською агенцією з управління надзвичайними ситуаціями Міністерства оборони Королівства Данія.

Про це KВ дізналася з повідомлення сайту Макарівської селищної ради.

Підписуйтесь на “КиївВладу”

Зазначається, що це військово-цивільна співпраця на звільнених територіях, де зруйновано медичну інфраструктуру.

Селищна рада повідомляє, що у мобільному шпиталі будуть працювати місцеві медичні працівники. Управління персоналом, планування та здійснення медичної практики проводиться управлінням лікарні, завідувачами відділень, в межах звичайного функціоналу лікувального закладу.

Працювати місцеві фахівці будуть під науково-методичним та організаційним керівництвом медичного директора ПДМШ імені Миколи Пирогова – доктора медичних наук, професора, заслуженого лікаря України, полковника медичної служби Всеволода Стеблюка. Разом з колегами з Національного медичного університету імені О.Богомольця ним будуть здійснюватись консультативні прийоми, обходи, навчальні та науково-практичні заходи.

Сам мобільний шпиталь – це комплекс спеціально побудованих за сучасними технологіями приміщень по типу наметів-павільонів з автономною або мережевою системою електро- та водопостачання, водоочищення, каналізації, вентиляції та кондиціонування повітря.

Одночасно на стаціонарному лікуванні тут можуть перебувати 24-30 пацієнтів в трьох палатах та 4-6 в палаті інтенсивної терапії.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Амбулаторний прийом здійснюється в окремому наметі (до 100 осіб за робочий день). Також розгорнуто намет – травмпункт на випадок масового надходження постраждалих.

Окреме приміщення займає рентген-служба.

Операційна оснащена сучасним хірургічним та травматологічним інструментарієм та обладнанням.

Шпиталь має власну систему стерилізації матеріалів та інструментів, контролю санітарного стану.

Інтенсивне спостереження та лікування важких хворих здійснюється за допомогою найсучасніших моніторингових систем, шпиталь має власну кисневу станцію та достатньо приліжкових кисневих концентраторів.

Прес-служба Макарівської селещної ради зазначає, що подібне застосування апаратно-майнового комплексу мобільного шпиталю задля збереження кадрового потенціалу лікувального закладу, що зазнав пошкодження, в Україні здійснюється вперше.

В перспективі – комплекс використовуватиметься як навчально-тренінговий центр військової медицини та медицини катастроф, із залученням провідних фахівців НМУ імені О.Богомольця та клінічної бази для Макарівського медичного коледжу.

Читайте: У Макарові обстежать ще 73 будинки, пошкоджені рашистською армією

Фото: Макарівська селищна рада

Джерело: КиевVласть – новости столицы и столичного региона