У «Київзоо» створили складну систему очищення води у ставках: як вона працює

image
31 Травня 2019, 11:48
Поділитися:

Коропи кої, яких запустили у реконструйований ставок столичного зоопарку – одні з перших представників фауни, які «тестують» умови нових експозицій зоопарку. Про це повідомив заступник голови КМДА Вячеслав Непоп. Далі на свої водойми повернуться пелікани, качки, фламінго.

Коропове озеро є одним із трьох озер поблизу нинішнього входу до зоопарку, які були реконструйовані і практично готові до відкриття. Площа поверхні озера дає можливість утримувати 250 трирічних (дорослих) коропів. Планується заселити 150 риб, передбачивши можливості їх розведення, – повідомила прес-служба КМДА..

На короповому озері облаштована альтанка у японському стилі, з якої можна спостерігати за грою риб. Коропи кої виростають до одного метра, важать 20 – 40 кг і живуть по 30 – 35 років. За рибацьким повір’ям, скільки короп важить – стільки йому й років.

У Київському зоопарку озеро, у якому поселені кої, має сучасну кількарівневу систему очищення. Візуально складається враження, що вода перетікає з пеліканового озера в коропове, однак насправді вода, засмічена птахами, не може потрапити до озера, заселеного рибами. Водоспад на короповому озері функціонує завдяки подачі на нього власної води, та підживлення свіжою водою з артезіанської свердловини глибиною 145 метрів (10% на добу). Після очищення системою механічної фільтрації та фільтрами з УФ-опроміненням, виконується її повернення до озера. Завдяки проходженню води через водоспади і поверхневій поздовжній течії здійснюється посилений газообмін на поверхні водойми.

Друга складова системи циркуляції води в короповому озері є прокачування води через біоплато – вертикальні бетонні ємності, поверхня яких розташована на два метри нижче поверхні озер, а дно є дном водойми. Внутрішня частина ємностей біоплато має вигляд багатошарових фільтрів із керамзитом та щебнем. Система насосів дозволяє пропускати воду через систему механічного очищення біоплато. Водночас система гідрозмивів забирає мул, що осідає на дні озера.

Третя складова системи фільтрації та насичення води киснем – це плаваючі фонтани-аератори та водоспади.

«Вечірній Київ» завжди поруч – в Telegram і Facebook!

Джерело: Вечірній Київ