У київському крематорії розпочали реставрацію залів для прощання (фото)

У київському крематорії розпочали реставрацію залів для прощання (фото)
18 Жовтня 2023, 18:54
Поділитися:

18 жовтня 2023 г. 18:48

На території ритуальної служби спеціалізованого комунального підприємства (КП) “Київський крематорій” розпочали ремонтні роботи. Обидві зали планують привести до ладу протягом двох тижнів.

Про це, як передає KВ, йдеться в повідомленні пресслужби Київської міської державної адміністрації (КМДА).

Підписуйтесь на “КиївВладу”

“Це необхідні оперативні роботи, оскільки критика військових щодо зовнішнього вигляду крематорію є справедливою”, – підкреслили у КМДА.

Згідно повідомлення пресслужби, будівлі крематорію зведені ще у 1970-х роках, тобто їм майже пів століття.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

“Безумовно, вони потребують повноцінного оновлення, що і плануваломя зробити у 2021 році. Однак будівлі були визнані об’єктами культурної спадщини, адже створені за унікальним проєктом, і це суттєво ускладнює проведення будь-яких ремонтних робіт”, – прокоментували у міській держадміністрації Києва.

У пресслужбі додали, що зараз у прощальних залах виконують поточний ремонт, щоб покращити їх зовнішній вигляд. Планується, що ремонтний процес займе до двох тижнів, оскільки зали ремонтуватимуть почергово.

У КМДА також запевнили, що бюджетних коштів на це не залучають.

У червні 2020 року KВ писала, що капітальний ремонт ритуального корпусу та підземної галереї міського крематорію на вул. Байкової, 16 у Голосіївському районі Києва відкладається. Замовник закупівлі – КП “Київський крематорій” – відхилив пропозиції всіх семи учасників. Ймовірно, це сталося через пильну увагу до тендеру з боку депутатів. Одні народні обранці не розуміли, чому вартість ремонту оцінили аж у 62,23 млн гривень, інші наполягали, що будь-які роботи в крематорії можна проводити лише після внесення будівлі Залів прощання та Стіни пам’яті на Байковій горі до Держреєстру пам’ятників.

А вже через півроку, у січні 2021 року, Державна екологічна інспекція столичного округу перевірила київський крематорій, розташований на Байковому цвинтарі. Внаслідок перевірки було встановлено факт засмічення території різноманітним сміттям, у тому числі будівельним.

У червні 2022 року KВ повідомила, що к Києві перед судом постануть інженер КП “Київський крематорій” та підрядник робіт по капітальному ремонту кремаційного корпусу київського крематорію. Прокуратура звинуватила їх у нанесенні збитків столичному бюджету на суму понад 705 тис. гривень.

Читайте: У Києві підрядника та посадовця судитимуть за розкрадання 705 тисяч гривень на ремонті крематорію

Фото: КМДА

КиївВлада

Джерело: КиевVласть – новости столицы и столичного региона