У Київській області замайорів Прапор Військово-морських сил України

105 років тому, 29 квітня 1918 року, на кораблях Чорноморського флоту та Севастопольській фортеці було піднято синьо-жовті прапори, на той час – офіційно затверджені Прапором Українського військового флоту. Саме в цей день підняття українських прапорів уперше засвідчило підпорядкування флоту і належність кораблів до Української Народної Республіки.
Сьогодні під цим прапором, як і 105 років тому, військово-морські сили відстоюють нашу незалежність, наше українське море.
На честь цієї події 29 квітня Військово-Морський Прапор Збройних Сил України був піднятий над будівлею Київської обласної військової адміністрації, на центральній площі Фастова та біля мерії в Бучі.
У складі Військово-морських сил Збройних сил України боронять наші води патрульний катер «Фастів» та малий броньований артилерійський катер «Буча». Саме тому прапори були підняті над цими населеними пунктами.
Церемонію підняття Прапору над КОВА та в Фастові провів в.о. командира річкової флотилії Військово-морських сил ЗСУ, капітан І рангу Юрій Вицький.
Із вітальним словом до учасників заходу звернулися в.о. командира річкової флотилії Військово-морських сил Збройних сил України, капітан І рангу Юрій Вицький та міський голова Михайло Нетяжук.
Учасники заходу вшанували пам’ять полеглих воїнів, захисників України та взяли участь у тематичному заході «На варті України», що відбувся в міському Палаці культури.
У Бучі прапор Військово-морських сил Збройних сил України підняв командир малого броньованого артилерійського катеру «Буча»,старший лейтенант ВладиславТригуб.
В урочистому заході взяли участь секретар Бучанської міської ради Тарас Шаправський, екіпаж малого броньованого артилерійського катеру «Буча», військовослужбовці, а також представники місцевої влади та громадськість. Присутні хвилиною мовчання вшанували пам’ять всіх загиблих захисників.
Довідково.
Військово-Морський Прапор Збройних Сил України має багатовікову історію. Уперше білий прапор з прямим синім хрестом з’явився на чайках козацької флотилії кошового отамана Сидора Білого 1787 року.
З поновленням Української державності на початку XX століття формується український державний флот. Українізовані патріотично налаштовані екіпажі піднімали українські прапори з 1917 року, таким чином демонструючи свою солідарність із боротьбою українського народу за волю і незалежність.
Зокрема, у липні 1917 року український прапор підняв екіпаж ескадреного міноносця «Завидний». 12 і 25 жовтня, 12 листопада 1917 року на один день було піднято національні українські прапори та сигнали «Хай живе вільна Україна» на кораблях у Чорному морі та трьох українізованих кораблях у Балтійському морі, чим їхні екіпажі заявляли прагнення служити на флоті Української держави.
14 січня 1918 року Центральна Рада прийняла «Тимчасовий Закон про український державний флот», підготовлений Морським міністерством УНР, який став юридичною базою для утворення Українського флоту. Цим законом був затверджений і перший офіційний Український Військово-Морський Прапор XX сторіччя.
16-18 липня 1918 року було затверджено Військово-морський прапор Українського державного флоту, що став основою сучасного Військово-Морського Прапора Збройних Сил України.
Проголошення незалежності України стало відправною точкою формування національних Військово-Морських Сил. З 1992 року на кораблях, катерах та суднах забезпечення піднімаються українські військово-морські прапори. А 20 червня 2006 року видано Указ Президента України №551/2006 «Про символіку, яка використовується у Збройних Силах України», яким було затверджено опис і малюнок сучасного Військово-Морського Прапору Збройних Сил України.
Під українськими Державним та Військово-Морськими Прапорами наші кораблі знову зайдуть у бухти Севастополя і всього Криму, назавжди очистивши наші землі і води від окупантів.
Джерело: Київська обласна військова адміністрація
Відео


