У Київраді планують затвердити процедуру погодження ескізів та локацій розміщення муралів

image
19 Березня 2024, 17:37
Поділитися:

19 березня 2024 г. 17:26

У Київській міській раді планують створити спеціальну комісію, яка буде погоджувати ескізи та локації розміщення монументальних розписів у Києві. До складу комісії планують залучити експертів у галузях мистецтвознавства, мовознавства, краєзнавства, архітектури та охорони пам’яток.

Про це KВ стало відомо з повідомлення пресслужби Київської міської ради.

Підписуйтесь на “КиївВладу”

Як повідомляється, сьогодні, 19 березня 2024 року, на засіданні постійної комісії Київської міської ради з питань збереження та захисту культурної спадщини було підтримано проєкт рішення, який має впорядкувати процедуру погодження ескізів та локацій розміщення муралів у столиці.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Як зазначив депутат Київської міської ради, голова постійної комісії з питань збереження та захисту культурної спадщини Ярослав Федоренко, наприкінці минулого року Київрада прийняла рішення про обов’язковість погодження ескізів та локацій розміщення монументальних розписів на території міста.

“Заплановано створити відповідну комісію до якої буде залучено експертів у галузях мистецтвознавства, мовознавства, краєзнавства, архітектури та охорони пам’яток. Така синергія та об’єднання зусиль нададуть можливість врегулювати надзвичайно актуальне в місті Києві питання погодження ескізів та локацій розміщення монументальних розписів на будівлях і спорудах міста. Прийняття проєкту рішення дозволить визначити склад комісії, її повноваження та порядок роботи з метою глибокого фахового вивчення питань щодо можливості створення нових муралів”, – наголосив Ярослав Федоренко.

Депутат додав, що до складу комісії увійдуть депутати, представники КМДА, постійних комісії Київради, громадськість.

Нагадаємо, 23 листопада 2023 року на пленарному засіданні ІІ сесії Київської міської ради ІХ скликання депутати прийняли рішення, яким заборонили робити в столиці нові мурали – до моменту затвердження “прозорого та відкритого” механізму погодження їх ескізів.

Читайте: Київрада тимчасово заборонила у столиці нові мурали

Фото: Київрада

КиївВлада

Джерело: КиевVласть – новости столицы и столичного региона