У Києві запрацював Центр захисту та підтримки у процесі правосуддя для дітей, які постраждали від насильства

image
11 Листопада 2022, 20:08
Поділитися:

11 листопада 2022 г. 20:04

У Києві відкрили Центр захисту та соціально-психологічної підтримки у процесі правосуддя для дітей, які постраждали або стали свідками насильства, за моделлю Барнахус.

Про це KВ стало відомо з повідомлення КМДА.

Підписуйтесь на “КиївВладу”

“У цьому закладі дітей, які постраждали від насильства, будуть опитувати для слідства у випадку, якщо дитина постраждала від насильства або стала його свідком. Опитування буде проводитися у дружньому середовищі, і запис може використовуватися в суді як доказ без повторної травматизації дитини. Крім того, постраждалі зможуть отримати тут комплексну соціальну, психологічну, медичну та інші види допомоги”, – йдеться у повідомленні.

Основні завдання центру Барнахус:

створення умов для проведення опитування дитини у дружньому середовищі;надання психологічних послуг дітям, які постраждали або стали свідками у провадженнях щодо кримінальних правопорушень, пов’язаних з насильством;організація за потреби проведення освідування, судово-медичної або судово-психологічної експертизи постраждалих дітей та оцінки потреби дитини в лікуванні та наданні медичної допомоги.

Реалізація проекту Центр Барнахус виконана в рамках реалізації меморандуму Києва з ЮНІСЕФ про співпрацю, який було підписано 15 грудня 2021 року.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Зазначається, що з боку міста було виконано зобов’язання про виділення приміщення та проведення ремонтних робіт.

З боку Української фундаціії громадського здоров’я було закуплено облаштування центру за фінансової підтримки ЮНІСЕФ. Також у створенні центру взяла участь Міжвідомча координаційна рада з питань правосуддя щодо неповнолітніх.

Довідково.Барнахус (або у перекладі “дім дитини”) – це міждисциплінарний спеціалізований заклад, що створюється для проведення процесуальних дій з урахуванням відповідних положень Кримінального процесуального кодексу України в дружньому до дитини середовищі та в умовах, які мінімізують наслідки її травматизації, а також надання комплексної соціальної, психологічної, правової, медичної інших видів допомоги і послуг дітям-потерпілим та свідкам у провадженнях щодо кримінальних правопорушень, пов’язаних з насильством. Уперше модель була реалізована у 1998 році Ісландією, а потім й іншими країнами Північної Європи.

Міжвідомча координаційна рада з питань правосуддя щодо неповнолітніх – тимчасовий консультативно-дорадчий орган Кабінету Міністрів України, утворений згідно з постановою від 24 травня 2017 року №357 із метою запровадження міжінституційної платформи для системного обговорення та вирішення проблемних питань розвитку правосуддя щодо неповнолітніх, прийняття узгоджених рішень, що відповідають інтересам дитини.

Читайте: На Київщині запрацювали два нових сучасних дитячих садки

Фото: КМДА

КиївВлада

Джерело: КиевVласть – новости столицы и столичного региона