У Києві створили перший міський сад-город: хто і як може отримати свою грядку

У Києві на Подолі відкрили унікальний міський сад-город на місці сміттєзвалища.
В історичному районі Києва, на Подолі, з’явився перший у столиці громадський сад-город — «Поділ сад-город». Місце, яке донедавна було стихійним сміттєзвалищем, тепер перетворили на затишний зелений простір із родючим ґрунтом. Волонтери організації «ДІЙ Україна» працювали над створенням саду більше півроку: очищали ділянку від сухостою і сміття, висаджували дерева та рослини, підживлювали землю.
Як це працює?
Проєкт підтримала данська фармацевтична компанія Novo Nordisk, яка встановила особливі умови розподілу клумб.
Всього в «Поділ сад-город» передбачено 50 грядок розміром 140×60 см, які можна орендувати на рік за 500 гривень.
Важливо, що:
10% грядок віддані людям з цукровим діабетом або їхнім сім’ям20% — сім’ям ветеранів та військовослужбовцівРешту можуть орендувати всі охочі
«Кошти від оренди йдуть на підтримку саду: забезпечення ресурсами, обслуговування та розвиток простору. Кожен може побудувати власний ящик, наповнити його землею і обрати місце в саду. Ми надаємо всі матеріали, інструменти, креслення та супровід», — розповіли волонтери.
Переваги «Поділ сад-город»
Спільний доступ до інструментів і ресурсів — лопати, граблі, шланги вже є на місціКомпостер для органічних відходів, що сприяє родючості ґрунтуПідтримка у створенні грядок, що полегшує початок роботи навіть для новачківСоціальна підтримка вразливих категорій населення — діабетиків і сімей військовихВідновлення та озеленення міського простору в історичному районі
Можливі недоліки
Обмежена кількість грядок — лише 50, що може не задовольнити всіх охочихНеобхідність сплачувати річний внесок, що може бути перешкодою для малозабезпеченихМожливі труднощі у догляді за рослинами без попереднього досвідуПитання безпеки і охорони території, особливо в центральній частині міста
«Ми створили не просто город — це спільнота, де кожен може долучитися до озеленення міста та вирощувати власну їжу. Для нас важливо підтримувати екологію та соціальну відповідальність», — кажуть у «ДІЙ Україна».
«Поділ сад-город» вже став прикладом того, як перетворити занедбані міські простори на корисні та затишні зони відпочинку та праці.
Ще не підписані на наш Telegram-канал “Головні новини Києва – 44.ua”? Тоді долучайтесь, щоб бути вкурсі усіх актуальних, важливих та перевірених новин Києва, Київської області та України.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Джерело: Новини Києва – головні і актуальні Київські
новини сьогодні на 44.ua
Відео

