У Києві спростять порядок встановлення меморіальних дощок

image
18 Березня 2024, 17:14
Поділитися:

18 березня 2024 г. 17:05

У Києві спростять порядок встановлення меморіальних дощок, через велику кількість клопотань. Так у 2023 році ця цифра збільшилася в 6 разів порівняно з 2021 роком.

Про це KВ стало відомо з повідомлення КМДА.

Підписуйтесь на “КиївВладу”

Зазначається, що місто розробило новий порядок встановлення меморіальних дощок у Києві, що дозволить спростити процедуру та пришвидшити розгляд клопотань. Проєкт рішення “Про затвердження Порядку встановлення меморіальних дощок у місті Києві” напрацювала підготовча група, до якої увійшли депутати всіх фракцій, представники профільних департаментів, районних державних адміністрацій та Київ Мілітарі Хабу. Його вже зареєстрували в Київраді.

“Ці звернення потрібно розглядати дуже оперативно. Якщо у 2021 році клопотань про встановлення меморіальних дощок та пам’ятних знаків на честь загиблих Захисників було 14% від загальної кількості, то за 2023 рік – вже 71%. У 2024-му число звернень зростатиме. Протягом січня–лютого це вже 75% загальної кількості. Враховуючи це, Комісія не може працювати як раніше. Чинна процедура досить складна і тривала щодо погоджень, отримання дозволів, розпоряджень. Зараз Комісія згідно з Порядком збирається раз на 3-4 місяці. Це дуже довго і виснажливо для родин. Передача повноважень до районів дозволить пришвидшити прийняття рішень, спростити процедуру та зробити її доступнішою для людини”, – прокоментувалазаступниця голови КМДА з питань здійснення самоврядних повноважень Марина Хонда.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Повідомляється, що у пропонується збирати менший пакет документів треба зібрати та делегувати повноваження розглядати ці звернення райдержадміністраціям.

“Це скоротить строки розгляду та шлях від ініціативи встановити пам’ятну дошку до моменту реалізації. Передбачено також затвердження єдиного зразка меморіальної дошки на честь загиблих Героїв та Героїнь, що дозволить започаткувати і надалі впроваджувати єдину концепцію меморіалізації загиблих у російсько-українській війні”, – повідомила депутатка Київської міської ради, голова підготовчої групи з розробки нового Порядку встановлення меморіальних дощок Вікторія Муха.

Окрім запровадження спрощеної процедури для загиблих Захисників і Захисниць, у новому порядку встановлюються чіткі вимоги до художнього оформлення та розміщення, а також утримання та обліку меморіальних дощок.

Разом з тим, на рівні міста прийматимуть рішення про встановлення меморіальних дощок у центральній частині Києва в межах буферної зони об’єктів всесвітньої спадщини та на будинках-пам’ятках архітектури. У цих випадках застосовуватиметься вдосконалений чинний порядок.

Читайте: У Києві планують встановити меморіальні дошки на честь військових (документ)

Фото: відкриті джерела

КиївВлада

Джерело: КиевVласть – новости столицы и столичного региона