У Києві обрали голову Департамента запобігання і протидії корупції в КМДА

image
20 Жовтня 2023, 15:33
Поділитися:

20 жовтня 2023 г. 15:24

У Київській міській державній адміністрації (КМДА) провели конкурс, щоб обрати голову Департамента запобігання і протидії корупції КМДА. За його результатами головою було обрано Олега Тимошенка. Проте його кандидатуру має затвердити Київський міський голова Віталій Кличко.

Про це, як передає KВ, повідомив представник Громадської організації “Стейтвотч”, голова комісії Олександр Лємєнов.

Підписуйтесь на “КиївВладу”

“Сьогодні в фінальній частині заслухали презентації трьох кандидатів – Максима Бахматова, Івана Михайлова, Олега Тимошенка. Після голосування визначили переможця. Ним став Олег Тимошенко”, – йдеться у повідомленні Олександра Лємєнова.

При цьому він зазначив, що особисто голосував як за Михайлова, так і за Тимошенка.

“Вони різні, але, на мою думку, взаємодоповнюючі. Вони обоє мають бути в Департаменті”, – підкреслив Лємєнов.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Голова комісії також наголосив, що один з членів комісії рекомендував призначити Івана Михайлова на посаду одного із заступників Тимошенка, якщо його кандидатуру затвердить голова КМДА.

За словами Олександра Лємєнова, кандидат, який пройшов конкурсний відбір, буде представлений депутатам Київради, після чого його кандидатуру має затвердити міський голова Києва та очільник КМДА Віталій Кличко.

Проте, у коментарях громадськість засуджує рішення про обрання головою Департаменту саме Олега Тимошенка. Як пишуть деякі користувачі, Тимошенко є ставлеником Віталія Кличка.

Як пишутьЗМІ, Олег Тимошенко – колишній перший заступник очільника Дарницької поліції. Він також був членом Антикорупційної ради при Дарницькій державній адміністрації.

Інші учасники конкурсу Максим Бахматов – підприємець, телеведучий та активіст, ексрадник міського голови та Іван Михайлов – ексспівробітник офісу Омбудсмена з прав людини Верховної Ради, юрист Апарату МВС .

Раніше KВ писала, що у Київській міськдержадміністрації (КМДА) створять Департамент з питань запобігання та виявлення корупції. Наразі ще невідомо в яку суму буде обходитися платникам податків утримання нового структурного підрозділу міськдержадміністрації та коли він почне працювати. Натомість, в питанні подолання корупції мешканцям столиці якогось прориву очікувати не варто. Положення про департамент не містить нічого революційного, а головне – антикорупційний департамент не буде незалежним органом. Його керівника назначить (ймовірно, під час воєнного стану без проведення конкурсу) та буде контролювати і звільняти міський голова Києва (він же – голова КМДА) Віталій Кличко. Тобто, та сама людина, яка формально і відповідає в Києві майже за всі корупційні оборудки. Відповідне рішення Київради “слуги народу” пообіцяли відправити в НАЗК для внесення в нього конструктивних змін, але це навряд чи вплине на загальну ситуацію.

Нагадаємо, у вересні Київський міський голова Віталій Кличко розпорядився створити комісію з відбору кандидатів на зайняття вакантної посади директора Департаменту з питань запобігання та виявлення корупції виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації).

Читайте: В КМДА почали пошук директора новоствореного Департаменту з питань запобігання та виявлення корупції (документи)

Фото: з відкритих джерел

КиївВлада

Джерело: КиевVласть – новости столицы и столичного региона