У Києві демонтували погруддя Пушкіна та пам’ятну дошку русифікатору Білодіду, – ФОТО

image
27 Жовтня 2023, 18:22
Поділитися:

У Києві демонтували погруддя російському поетові Олександру Пушкіну, що було розташоване на території гімназії №153 ім. Пушкіна. Минулого року пам’ятник російському поету адміністрація гімназії сховала під фанеру, яку пофарбували у колір постаменту.

Про це повідомив столичний активіст Олег Слабоспицький.

Актуальні, важливі та перевірені новини Києва, Київщини та України читайте в нашому Telegram-каналі “Головні новини Києва – 44.ua”.

Гімназія №153 ім. О.С. Пушкіна до 2020 р. була з російською мовою навчання. Скоро вона також офіційно позбудеться й імені Пушкіна. Минулого року ця гімназія тишком сховала пам’ятник під фанеру, яку пофарбували під колір постаменту (третє фото). Деякі ЗМІ тоді навіть повірили і написали новину, що погруддя російському поету вже “прибрали”, — йдеться у дописі активіста.

У столиці демонтували погруддя поета Пушкіна, Олег Слабоспицький

У столиці демонтували погруддя поета Пушкіна, Олег Слабоспицький

Крім того, на вулиці Михайла Грушевського, 4, прибрали меморіальну дошку русифікатору Івану Білодіду.

Фактично своє життя він присвятив тотальній русифікації. У своїх працях розкривав тему так званої “гармонійної” національно-російської двомовності. Зокрема підкреслював, що російська мова може й повинна мати домінантне становище в срср, — зазначив Слабоспицький.

Раніше ми розповідали, що в Шевченківському районі столиці демонтували пам’ятник комуністу Михайлу Кирпоносу.

Крвім того, також писали про те, що у Києві демонтували пам’ятник разом із постаментом учаснику встановлення радянської влади в Україні Миколі Островському. Скульптура була встановлена перед фасадом Електромеханічного технікуму залізничного транспорту на проспекті Повітрофлотському 35.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Джерело: Новини Києва – головні і актуальні Київські
новини сьогодні на 44.ua