У Києві деякі категорії містян вперше отримають збільшену матеріальну допомогу

image
2 Лютого 2023, 11:28
Поділитися:

2 лютого 2023 г. 11:24

Особи з інвалідністю, діти-сироти та інші окремі категорії столичних громадян отримають щомісячну матеріальну допомогу з міського бюджету. Це буде перша виплата збільшеної щомісячної матеріальної допомоги для малозахищених мешканців. Відповідне розпорядження № 65 було підписано міським головою Києва.

Про це, як передає KВ, повідомили у пресслужбі КМДА.

Підписуйтесь на “КиївВладу”

“За ініціативою міського голови торік було внесено зміни до програми “Турбота. Назустріч киянам”, які передбачають збільшення розмірів виплат для окремих категорій населення. Тоді фінансування програми було збільшено на понад 1 млрд гривень”, – повідомили у пресслужбі КМДА.

Також додали, що виплати для окремих категорій киян у середньому збільшилися у півтора-два рази порівняно з минулими роками.

Зазначається, що у рамках змін також було передбачено виплати для деяких нових категорій, які не отримували матеріальну допомогу раніше. Тепер її отримуватимуть і внутрішньо переміщені особи з визначених категорій та які перебувають на обліку в органах соціального захисту Києва.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Згідно з розпорядженням, матеріальну допомогу в розмірі 2500 гривень отримуватимуть п’ять категорій населення:

діти з інвалідністю підгрупи А;

діти з інвалідністю, над якими встановлено опіку чи піклування aбo які виховуються у прийомних сім’ях чи дитячих будинках сімейного типу;

діти-сироти;

особи з інвалідністю І групи підгрупи А, розмір пенсії яких (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткових пенсій, цільової гpoшової допомоги, пенсій за особливі заслуги перед Україною та інших доплат до пенсій, установлених законодавством) не перевищує розміру трьох прожиткових мінімумів для осіб, які втратили працездатність;

особи з інвалідністю I групи підгрупи А – одержувачі державної соціальної допомоги.

У розмірі 2000 гривень також отримуватимуть п’ять категорій населення:

діти з інвалідністю;

діти, над якими встановлено опіку чи піклування;

особи з інвалідністю I групи, розмір пенсії яких не перевищує розміру трьох прожиткових мінімумів для осіб, які втратили працездатність;

особи з інвалідністю I групи – одержувачі державної соціальної допомоги;

особи, які є одержувачами допомоги на дітей, хворих на тяжкі перинатальні ураження нервової системи, тяжкі вроджені вади розвитку, рідкісні орфанні захворювання, онкологічні, онкогематологічні захворювання, дитячий церебральний параліч, тяжкі психічні розлади, цукровий діабет I типу (інсулінозалежний), гострі a6o хронічні захворювання нирок IV ступеню, на дитину, яка отримала тяжку травму, потребує трансплантації органу, паліативної допомоги, та яким не встановлено інвалідність.

У розмірі 1200 гривень отримуватимуть лише особи з інвалідністю II групи – одержувачі державної соціальної допомоги.

Як розповіли у КМДА, виплачуватимуть матеріальну допомогу на поточні рахунки в банках для виплати пенсій і на рахунки, відкриті в банку, що є учасником проєкту “Муніципальна картка “Картка киянина”.

“Також пільговики, які отримують виплати через “Укрпошту”, зможуть отримати допомогу у відділеннях установи, або виплати будуть доставлені разом із пенсією”, – наголосили у пресслужбі КМДА.

Нагадаємо, у листопаді 2022 року Київрада схвалила рішення про внесення змін до міської цільової програми “Турбота. Назустріч киянам”. Фінансування заходів програми з підтримки малозахищених верств киян на 2023 рік було збільшено на понад 1 млрд гривень. Ці зміни охоплюють близько 100 тисяч осіб.

Читайте: Підтримку малозахищених верств киян у наступному році столічна влада планує збільшити на 1 мільярд гривень

Фото: з відкритих джерел

КиївВлада

Джерело: КиевVласть – новости столицы и столичного региона