У Києві біля КМДА відбувся мітинг з вимогою виділяти більше грошей на ЗСУ

У Києві біля КМДА відбувся мітинг з вимогою виділяти більше грошей на ЗСУ
3 Лютого 2024, 16:12
Поділитися:

3 лютого 2024 г. 16:03

У Києві зранку суботи, 3 лютого, під стінами Київської міської державної адміністрації (КМДА) на перший у цьому році мітинг зібралися кияни. Вони вимагали спрямувати 20% столичного бюджету на потреби ЗСУ та підвищити рівень інклюзивності.

Про це, як передає KВ, йдеться в повідомленні видання “Суспільне”.

Підписуйтесь на “КиївВладу”

Зазначається, що це перша акція в 2024 році з вимогою виділяти гроші на програми підтримки військових та підвищення інклюзивності Києва. На думку мітингувальників, військові з пораненнями та інвалідністю мають комфортно пересуватися містом.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Крім того, як повідомили кореспонденти видання, додатковою вимогою мітингарів є відкритість і можливість звітування, адже “деякі з програм, на які місто декларує кошти, недоступні для аналізу”.

“Виходити на акції будемо до того моменту, поки не перейдемо в конструктивний діалог. Коли ми зможемо з ними працювати в кабінетах, а не на вулиці”, — цитує “Суспільне” слова співорганізатора мітингу.

Нагадаємо, перший раз кияни прийшли до мерії 16 вересня 2023 року. У другу суботу, 23 вересня до вимог закласти в бюджет кошти на потреби армії, а не на “бруківку і клумби”, додалися питання про пандуси до сховищ, госпіталі, укриття в школах і дитсадках. 30 вересня мітингувальники біля КМДА вимагали зупинити фінансування непотрібних під час війни витрат та спрямувати бюджетні кошти на підтримку ЗСУ. А на четвертому мітингу, 7 жовтня, містяни вимагали публічного обговорення бюджету столиці на 2024 рік. 21 жовтня на мітингу вимагали, щоб в бюджеті столиці на 2024 рік запланували виділення 20% на допомогу ЗСУ. 4 листопада громадяни знову вимагали виділити на наступний рік більше коштів на потреби ЗСУ. 18 листопада містяни знову вийшли на мітинг, аби нагадити чиновникам про свої вимоги. 14 грудня містяни вимагали, зокрема, перенаправити кошти з інших статей бюджету на програму “Захисник Києва”.

Читайте: Київрада вперше внесла зміни до бюджету-2024

Фото: Суспільне

КиївВлада

Джерело: КиевVласть – новости столицы и столичного региона