У костелі св. Миколая відбудеться благодійний концерт на підтримку відновлення храму

image
16 Жовтня 2023, 15:34
Поділитися:

16 жовтня 2023 г. 15:27

У середу, 18 жовтня, о 18:00 в київському костелі св. Миколая (вул. Велика Васильківська, 75) відбудеться благодійний фортепіанний концерт всесвітньо відомого угорського піаніста Петера Балатоні. Він виконає твори Ференца Ліста, Фредеріка Шопена та ін. Мета концерту – привернути увагу до необхідності термінового відновлення храму, який понад два роки тому постраждав від сильної пожежі, та зібрати кошти на ремонт, а також повернути церкву парафіянам.

Про це KВ стало відомо з анонсу, розповсюдженого костелом св. Миколая.

Підписуйтесь на “КиївВладу”

Ідея проведення концерту з’явилась в серпні, коли напередодні Дня Незалежності України костел св. Миколая відвідав президент благодійної організації “Олталом” Івані Міклош. Дізнавшись про історію костелу та боротьбу за його повернення, Івані Міклош та його команда були глибоко зворушені та запропонували свою підтримку та допомогу.

Посилаючись на численні звернення настоятеля парафії о. Павла Вишковського ОМІ, Івані Міклош наголосив: “На нашу думку, важливо компенсувати не лише матеріальні збитки, але й загоїти душевні рани… А мистецтво і музика можуть бути одними з таких “ліків”! Вважаємо, що символічно було б провести цей захід у “будинку зцілення” – у костелі святого Миколая”.

Зазначається, що всі кошти, зібрані на цьому концерті, будуть направлені для відновлення костелу св. Миколая.

“Бог діє. І діє через інших людей. Бачимо підтримку європейських спільнот у справі повернення храму, так само як і від початку повномасштабного вторгнення. Ми отримували гуманітарну допомогу, яку могли направляти всім потребуючим її. Під обстрілами та в місця окупації. Зараз, продовжуючи направляти гуманітарну допомогу нашим військовим та тим, хто в потребі, не забуваємо і про підтримку ментального здоров’я, про зцілення духовних ран”, – сказав о. Павло Вишковський ОМІ.

Він наголосив, що існує міф, мовляв, католицька церква виступає проти музики/концертів. “Однак такі заходи є прямим свідченням протилежного. Ми також, вже після початку повномасштабного вторгнення, мали перший маленький концерт колядок нашого парафіяльного хору. Одна з колядок була про Бахмут. Ми співаємо про те, що нам болить. А такі концерти допомагають залічувати ці рани. Рани війни”, – заявив настоятель костелу.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Петер Балатоні брав активну участь у концертах, організованих для підтримки голодуючих дітей в Африці та для відновлення італійських міст після землетрусу. Він не зміг обійти увагою й Україну, тому вирішив своїм мистецтвом підтримати український народ та привернути увагу до проблем, з якими наразі стикається храм. Зокрема, музикант в червні давав благодійний концерт в Бородянському будинку культури.

Благодійна асоціація “Олталом” від початку повномасштабного військового вторгнення росії неустанно підтримує Україну та українців. З перших днів повномасштабної війни ця організація надає гуманітарну допомогу мирним жителям і підтримує Збройні Сили України.

Нагадуємо, що після масштабної пожежі на початку вересня 2021 року видатна культурна пам’ятка архітектора Владислава Городецького піддається руйнації. Ба більше – понад 30 років залишається невирішеним питання передачі будівлі костелу св. Миколая релігійній громаді, яка наразі і опікується благоустроєм храму.

Читайте:

Після пожежі в київському костелі Св. Миколая за два роки державна влада не виконала жодної обіцянки

Настоятель храму-близнюка Св. Миколая у Відні обіцяє підтримку католикам у Києві

Настоятель костелу Св. Миколая отець Павло: “Ікона Божої Матері, якій 120 років, не постраждала під час пожежі, хоча з її зворотної сторони були залишки сплаву від металевих труб органу”

Фото: офіційний сайт Петера Балатоні

КиївВлада

Джерело: КиевVласть – новости столицы и столичного региона