У «Ірпіньводоканалі» пояснили, чим зумовлене підвищення тарифів
image
6 Січня 2021, 11:52
Поділитися:

2021 рік стартував з підвищення тарифів на комунальні послуги і вода не стала виключенням. Чому подорожчала вода для ірпінчан, пояснили на підприємстві «Ірпіньводоканал».
За словами керівництва, нові тарифи були встановлені Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг.
Зазначається, що на зміну тарифів вплинуло і зростання вартості електричної енергії (2-й клас напруги) на 18,56% та збільшення на 21,04% запланованих витрат на оплату електрики, необхідної для забезпечення водопостачання, та на 8,29% – для водовідведення. 
На 39,1% збільшуються витрати на очистку стоків через зростання ціни, встановленої ПрАТ «АК «Київводоканал».
Також зросли витрати на оплату праці: на 6,5% – пов’язаної з водопостачанням та на 4,2% – з водовідведенням. Відповідно до Закону України «Про оплату праці», Галузевої угоди на 2017-2021 роки та Колективного договору підприємства запланована середня заробітна плата працівника водоканалу зросла на 5%. Крім того, збільшилися витрати на встановлені чинним законодавством податки та збори.

Нагадаємо, що починаючи з 1 січня 2021 року вступили в дію наступні тарифи: на централізоване водопостачання – 11,736 грн за м3 (в т. ч. ПДВ); на централізоване водовідведення – 19,428 грн за м3 (в т. ч. ПДВ). Разом тариф – 31,164 грн за м3 (в т. ч. ПДВ)», – йдеться в повідомленні. Таким чином, вартість послуг водоканалу, яка не змінювалася від лютого 2020р., зросла на 11,5%.
Джерело: 04597.com.ua

Джерело: Новости Ірпеня

Рупор Київщини Київщина Київська область Київ столиця Березань Біла Церква Бориспіль Бровари Буча Васильків Ірпінь Обухів Переяслав-Хмельницький Прип'ять Ржищів Славутич Фастів Богуслав Києво-Святошинський Вишневе Вишгород Караглик Миронівка Сквира Тараща Тетіїв Українка Іванків Яготин Новини Київська обласна державна адміністрація КОДА КМДА