У двох дитсадках Броварів збудують повноцінні укриття | Трибуна

У двох дитсадках Броварів збудують повноцінні укриття | Трибуна
24 Жовтня 2023, 21:10
Поділитися:

Сьогодні виконком своїм рішенням вніс зміни до переліку об’єктів, які підлягають новому будівництву, реконструкції та капітальному ремонту в 2023 році – додав будівництво захисної споруди цивільного захисту на території дитсадків «Ромашка», що на вул. Лагунової Марії, 3-А, та «Золота рибка», що на бульв. Незалежності, 11-Б.

«Зараз мова не про будівництво, а про розроблення проєкто-кошторисної документації. Вчора потенційний проєктант разом із нашим технічним відділом оглядав ці два об’єкти», – повідомила заступниця начальниці УБЖКГІТ Оксана Семеник.

Повноцінних укриттів у цих дитсадках не було. За словами працівників УБЖКГІТ, «Ромашка» не має підвального приміщення взагалі, але має підземну споруду, яка раніше використовувалася як погріб. Тож після його ремонту і враховуючи невелику кількість дітей, що зараз відвідують садочок, із ситуації вийшли. Проте це вимушені міри, позаяк таке укриття може розмістити лише до 50 дітей.

У «Золотій рибці» є підвальне приміщення, яке наразі потребує ремонту несучих конструкцій, тож використовувати цей підвал як укриття вже не можна. Тому під час повітряних тривог діти ходять у сховище неподалік – у дитсадок «Оленка».

ЗДО “Золота рибка”

«Усі технічні умови укриття, його розмір, кількість посадкових місць, вартість, тощо, наразі невідомі, бо це нам повідомить проєктант. Є лише визначені дошкільні заклади та вимоги сьогодення, що спонукають до такого будівництва. Наповнюваність садочків відома, тож ми маємо наразі лише загальні вимоги до майбутнього проєкту укриття», – повідомили в управлінні БЖКГІТ.

Згідно нових норм ДБН та політики створення безбар’єрного середовища, всі нові захисні споруди проєктуватимуть із елементами інклюзивності. Саме тут – із ліфтами-підйомниками. Як саме реалізують цю норму в нових укриттях – мають вирішити проєктанти.

Читайте також:

Броварські ліцеї №1 та №4 очікують на укриття. На якому етапі будівництво?
Ліцеям Броварської громади виділять кошти на вентиляцію в тимчасових укриттях. І не тільки
Із 2 жовтня розпочинаються роботи з реконструкції постраждалого під час авіакатастрофи дитсадка «Джерельце»
Переселенці з Бахмутської громади хочуть побудувати для себе містечко в Требухові

Джерело: Трибуна – Бровари