У День Героїв у ірпінському музеї зустрілися родини загиблих захисників України (відео)

image
24 Травня 2024, 13:44
Поділитися:

Дивитись відео на сайті

Він написав на паркані хто такий путін, а через 20 хвилин загинув на тому ж місці. 26 березня 2022 року в битві за Ірпінь своє життя віддав білоруський доброволець Дмитро Апанасович на псевдо «Терор».

Олексій Францкевич, керівник БФ «Вільна Білорусь»:

«На честь Дмитра Апанасовича названо батальйон «Терор» у рядах ГУР. Це дуже важливо для хлопців, які воюють в батальйоні «Терор».

Керівник благодійного фонду «Вільна Білорусь» Олексій Францкевич знав загиблого героя особисто. Розповідає, Дмитро завжди засуджував погляди проросійського президента лукашенка, бо вважав Україну своїм другим домом. Тож із першого дня повномасштабної війни, як  і багато інших добровольців із Білорусії, став на захист України.

Сьогодні, в День Героїв, Олексій Францкевич приїхав у ірпінський музей, щоб розказати про Дмитра Апанасовича та передати особливу річ героя – його улюблене худі.

Віталій Коваленко, заступник начальниці відділу культури, національностей та релігій ІМР:

«Це буде свідченням того, що незламним українцям підставляють плече брати-білоруси, які боряться за вільний, незалежний світ. Дякую».

Історіями життів мужніх захисників, які віддали за свободу міста-героя Ірпеня та України найдорожче, ділилися їхні друзі та рідні.

Чоловік Олени також був білоруським добровольцем. Загинув за Україну в жовтні 2023, а в лютому 2024 народилася їхня довгоочікувана донечка.

Олена, дружина загиблого білоруського добровольця:

«Він казав, що не дай Боже, щоб з нами щось сталося. Всі знають, що було в Ірпені та Бучі. Він не хотів щоб це сталося з його дитиною, зі мною. Він став на захист і він захищав, і стояв до останнього».

Мирослав Латинник, настоятель Храму Різдва Пресвятої Богородиці:

«Це є наша війна, і ми маємо що робити? Ніколи не забути, завжди пам’ятати наших героїв від найменшого до найстаршого».Джерело: ITV