У Чорнобильському заповіднику зафіксували бурого ведмедя (фото)

image
11 Листопада 2023, 16:16
Поділитися:

11 листопада 2023 г. 16:01

У Чорнобильському радіаційно-екологічному біосферному заповіднику зафіксували присутність бурого ведмедя. На початку листопада співробітники наукового відділу перевіряли мережі фотомоніторингу великих ссавців і виявили знімок тварини.

Про це, як передає KВ, йдеться в повідомленні Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника (ЧРЕБЗ).

Підписуйтесь на “КиївВладу”

Зазначається, що у листопаді співробітники наукового відділу Чорнобильського заповідника перевіряли мережі фотомоніторингу великих ссавців. Завдяки фотопасткам фахівці задокументували присутність бурого ведмедя. Присутність цього виду вже фіксували у 2020 та 2022 роках.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

“Отримана інформація вказує, що, попри негаразди воєнного часу, найбільший хижак Європи не покинув Чорнобильський заповідник, а почувається тут, ніби вдома”, – йдеться в дописі.

Фахівці зауважили, що спостереження за слідами ведмедя, що регулярно реєструвались протягом останніх місяців під час патрулювання території, тепер підкріплені чіткими фотодоказами. За оцінками експертів, фотографії свідчать про дорослого самця.

Заповідник почав відновлювати свою діяльність після окупації півтора роки тому.

“Ми заново відбудували інфраструктуру охорони та дослідження, виходячи з умов сьогодення. І такі свідчення з фотопасток – пряме підтвердження, що Заповідник діє, зберігаючи природні комплекси й рідкісні, особливо цінні для нас, види”, – резюмували в ЧРЕБЗ.

Нагадаємо, після повномасштабного вторгнення 24 лютого 2022 року російські окупанти утримували під контролем Чорнобильську АЕС упродовж 36 днів. Разом з нею заручниками стали працівники станції та наші військові. Крім того, через бойові дії “у зоні відчуження” зафіксували понад 30 пожеж. 5 квітня 2022 року підрозділи Національної гвардії України прибули на Чорнобильську атомну електростанцію та взяли об’єкт під свою охорону.

Читайте: Рудий ліс та смертельна радіація: про ситуацію на Чорнобильській АЕС після окупації російського агресора

Як інформувала KВ, 10 вересня 2022 року Кабмін передав у постійне користування Чорнобильському радіаційно-екологічному біосферному заповіднику 226 964,7 га. Статус законного землекористувача дасть можливість заповіднику більш ефективно виконувати природоохоронні завдання та відновлення після воєнних дій.

Читайте: Кабмін передав 226 964,7 гектарів землі Чорнобильському радіаційно-екологічному біосферному заповіднику

Фото: Чорнобильський радіаційно-екологічний біосферний заповідник

КиївВлада

Джерело: КиевVласть – новости столицы и столичного региона