У Броварській громаді до умов воєнного часу найшвидше адаптувався малий та середній бізнес – Трибуна

image
3 Лютого 2023, 01:31
Поділитися:

У воєнному 2022 році, порівняно з 2021-им, обсяг виробництва та реалізація промислової продукції в Броварській громаді прогнозовано зменшилися. Але після того як активні воєнні дії з Київщини відступили, кількість зареєстрованих підприємців почала зростати. В броварському управлінні економіки та інвестицій вважають, що бізнес у Броварській громаді поступово адаптовується до важких воєнних часів. Найшвидше відновили свою роботу заклади торгівлі та ресторанного бізнесу, а найбільші підприємства громади навіть розширили свій асортимент. 

У період часткової окупації Київщини в березні 2022 року, більшість промислових підприємств громади призупинили роботу. Це стало причиною зниження обсягів виробництва та реалізації продукції, кажуть в управлінні економіки та інвестицій міськради.

Через бойові дії часткових пошкоджень зазнали кілька підприємств громади:

два складські приміщення в Броварах зруйновані на 25%, ще одне – на 5%;
ПрАТ «Броварський завод пластмас» – пошкодження складають 5%;
ТОВ «Броварський алюмінієвий завод» зруйнований на 2%;
ДП «Завод порошкової металургії» – зруйнована частина на 29%, частина  – на 100%.

Через пошкодження і руйнування підприємств, у 2022 році обсяг виробництва та реалізація промислової продукції зменшилася. Але, відповідно до інформації  управління економіки та інвестицій, поступове відновлення роботи підприємств розпочалось вже з кінця квітня 2022 року.

Найбільшими за обсягами реалізації продукції за минулий рік у Броварській громаді залишилися ТОВ «Орієнтир-Буделемент», ТОВ «Київгума», ТОВ «Спецбудмаш», ТОВ «Алютех-К», ТОВ «Київський Пекарний Дім». На цих підприємствах навіть змогли розширити асортимент продукції:

ТОВ «Київгума» – підошви для взуття, накладки гумові для бронежилетів, трубки для створення систем крапельного поливу;
ТОВ «Спецбудмаш» – нові зразки техніки: автомобілі на базі шасі МАЗ 5340, щіткове обладнання для автомобілів;
ТОВ «ВІВО-АКТИВ» налагодило виробництво шоколадної пасти.

Таким чином, у Броварській громаді у 2022 році левова частина промисловості (74%) припадала на виробництво пластмас та гуми, харчових продуктів, на текстильну та металургійну галузі.

«Великий бізнес залежить від логістичних послуг, постачання сировини, наявності кваліфікованих кадрів. Багато кого з працівників призвали в ЗСУ, ще частина – переїхали в інші регіони. Тому великому бізнесу потрібен час для виходу на ті потужності, які були до початку війни», – розповіла «Трибуні» очільниця управління економіки та інвестицій Броварської міськради Тетяна Поліщук.

Найшвидше до умов воєнного часу адаптувався малий та середній бізнес. Яскравим індикатором цієї адаптації економісти вважають той факт, що в минулому 2022 році, порівняно з 2021-им, незначно (на 1%), але збільшилася кількість зареєстрованих підприємців.

«Це відбувається тому, що невеликі підприємства швидше адаптовуються до нових складних умов воєнного часу. Найпершими відновилися сфери торгівлі та послуг – побутові, юридичні, фінансові», – каже Тетяна Поліщук.

Наприклад, за даними управління економіки, до війни на території громади працювало 293 підприємства торгівлі (56 продовольчих, 134 непродовольчих, 103 змішаного типу), 104 ресторани та кафе. Всі підприємства торгівлі та заклади ресторанного господарства відновили свою роботу.

У програмі економічного розвитку Броварської громади на 2023 рік одним із головних меседжів є виведення виробництва, торгівлі та послуг до рівня, який був до повномасштабного вторгнення росії. До прикладу, задля підтримки суб’єктів господарювання, в 2023 році в Броварах міська влада продовжила не нараховувати пеню за невчасно сплачену орендну плату.

У воєнний час важко робити точні прогнози, але в 2023 році є всі передумови для економічного росту в громаді, кажуть в управлінні економіки та інвестицій міськради.

Фото тематичне

Читайте також

У Броварській громаді обстежать ще один об’єкт, що постраждав від російських обстрілів
У Броварській громаді обстежили 14 пошкоджених ворожими обстрілами об’єктів
Як отримати грант на свій бізнес: підприємців Київщини запрошують на онлайн-презентацію

Джерело: Трибуна – Бровари